Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējā laikā internetā klīda baumas par Nokia jaunāko interneta pārlūkošanas ierīci N900. Sākotnēji nebija zināms vai šī ierīce ir arī tālrunis, taču tagad ražotājs ir apstiprinājis to, ka N900 patiesībā būs viedtālrunis. Un jāsaka, ka jaunais Nokia viedtālrunis, kurā būs uzstādīta uz Debian Linux bāzes izveidotā Maemo operētājsistēma, ir patiešām iespaidīgs.

Bez jau pieminētās Maemo operētājsistēmas, kas nenoliedzami ir iespaidīga, šim tālrunim būs arī 3,5 collu liels rezistīvais skārienjutīgais ekrāns ar 800 x 480 pikseļu lielu izšķirtspēju, izbīdāma QWERTY tastatūra, ARM Cortex 8 centrālais procesors, 256 MB operatīvās atmiņas, 32 GB liela iebūvētā atmiņa (ar MicroSD atmiņas karti to var paplašināt līdz 48 GB), GPS/A-GPS navigācijas sistēma, FM raidītājs, 5 megapikseļu kamera ar Carl Zeiss optiku un divām LED zibspuldzēm, 3,5 milimetru audio pieslēgvieta, TV izeja, 1320 mAh akumulators, OpenGL ES 2.0 grafikas akselerācija, Bluetooth 2.1 un Wi-Fi bezvadu savienojumu atbalsts, kā arī 900/1700/2100 MHz GSM/EDGE mobilo sakaru un UMTS/HSPA datu pārraides atbalsts.

Tāpat šī tālruņa Maemo operētājsistēmā ir iekļauta interneta pārlūkprogramma ar Adobe Flash 9.4 atbalstu. Atgādinām, ka reti kurš viedtālrunis spēj lepoties ar plašu Adobe Flash atbalstu.

Nokia ziņo, ka šo tālruni varēs aplūkot nākamnedēļ notiekošajā Nokia World pasākumā, bet veikalu plauktos tas nonākšot oktobrī. Ierīces cena būs 500 eiro (neskaitot nodokļus), taču vismaz sākotnēji tā diemžēl būs nopērkama tikai Nokia izraudzītos tirgos.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli