Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Nokia atklājusi nesen prezentētā Booklet 3G mini klēpjdatora cenu un pilnu specifikāciju. Šis 10,1 collu lielais Nokia klēpjdators, kas ar vienu uzlādes reizi darbosies līdz pat 12 stundām, maksās aptuveni 570 eiro. Tāpat internetā ir publicēts video, kurā šis klēpjdators ir redzams darbībā.

Atgādinām, ka izmēra ziņā Nokia pirmais klējdators Booklet 3G līdzinās pārējo ražotāju netbūkiem, bet ražotājs uzsver, ka šis ir mini klēpjdators, nevis kārtējais netbūks, jo Nokia Booklet 3G var lepoties ar daudz plašāku funkcionalitāti.

Jau iepriekš bija zināms, ka Nokia Booklet 3G mini klēpjdatoram būs 10,1 collu augstas izšķirtspējas ekrāns, Intel Atom centrālais procesors, tīmekļkamera, A-GPS navigācijas sistēmas atbalsts (komplektā būs iekļauta arī Ovi Maps programmatūra), 3G mobilo sakaru tīkla atbalsts (šim klēpjdatoram būs SIM karte, kuru varēs nomainīt, neizslēdzot datoru), HDMI izeja, SD atmiņas karšu lasītājs un, protams, arī Bluetooth un Wi-Fi bezvadu savienojumu atbalsts. Tāpat bija zināms, ka ar vienu uzlādes reizi šis klēpjdators strādās līdz pat 12 stundām no vietas.

Tagad ražotājs ir precizējis, ka šim datoram būs Intel Atom Z530 1,6 GHz vienkodola centrālais procesors, 10,1 collas ekrāns ar izšķirtspēju 1280 x 720 pikseļi, 1 GB DDR2 533 Mhz operatīvās atmiņas, 120 GB cietais disks (1,8 collu liels, 4200 apgr./min.), 1,3 megapikseļu tīmekļkamera un iebūvēts akselerometrs. Nokia ir atklājusi arī iemeslu kādēļ Booklet 3G spēs darboties līdz pat 12 stundām no vietas – šim datoram būs 16(!) šūnu akumulators, kas turklāt būs nomaināms, taču ar visu to šī datora maksimālais svars būs vien 1,25 kg. Ražotājs apgalvo, ka datoru bez atkārtotas uzlādes var lietot visu darbadienu, līdz ar to neesot nepieciešamības ņemt līdzi lādētāju.

Visbeidzot ir kļuvis zināms, ka datoru varēs iegādāties komplektā ar Microsoft Windows 7 Starter Edition, Home Premium vai Professional operētājsistēmu.

Šī klēpjdatora debijas datums joprojām nav zināms, taču atgādinām, ka tā aptuvenā cena būs 570 eiro, tomēr Nokia pārstāvošā sabiedrisko attiecību aģentūra BOOT.Lv informēja, ka dažādos tirgos šī klēpjdatora cenas būs visai atšķirīgas, tomēr pagaidām nav zināms cik šis produkts varētu maksāt Latvijā.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli