Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tā kā beidzot atklātībā ir nonākusi Windows 7 pre-Beta (pirms Beta) versija, Microsoft lēnām sāk iepazīstināt publiku ar uzlabojumiem, kas ir gaidāmi jaunākajā Windows operētājsistēmā. Tikko Microsoft pārstāvji WinHEC konferencē datorsistēmu ražotājiem paziņoja, ka jaunajā Windows 7 operētājsistēmas ieslēgšanas (start up) un izslēgšanas (shut down) procesi notiks ievērojami ātrāk nekā Windows Vista gadījumā. Tāpat Microsoft apgalvoja, ka ar Windows 7 operētājsistēmu aprīkotie klēpjdatori patērēs par līdz pat 15% mazāk enerģijas nekā tie, kuros ir uzstādīta Windows Vista operētājsistēma. Vēl Windows 7 būs uzlabota operatīvās atmiņas menedžēšanas sistēma. Microsoft atklāja, ka, startējot Windows 7, tiks atvērti mazāk procesi nekā tas tiek darīts Windows Vista operētājsistēmā, un arī datora komponenšu dziņi tagad tiks ielādēti paralēli viens otram, nevis viens pēc otra kā tas bija līdz šim, kas ļaus kompānijai Microsoft ievērojami paātrināt jaunās operētājsistēmas ielādes procesu.

Mazāku enerģijas patēriņu Microsoft inženieriem ir izdevies panākt, optimizējot bezvadu tīkla adaptera darbību, līdz ar to ļaujot samazināt enerģijas daudzumu, kas ir nepieciešams, lai uzturētu savienojumu ar bezvadu tīklu (līdz šim adapteris pēc pieslēgšanās tīklam patērēja 100% jaudas, taču tagad enerģijas patēriņš samazināsies). Tāpat Microsoft ir optimizējuši operētājsistēmas kodolu, ļaujot centrālajam procesoram biežāk strādāt ar pazeminātu takts frekvenci un ilgāk darboties dīkstāves (idle) režīmā. Kompānijas pārstāvji informēja, ka, testējot Windows 7 uz klēpjdatoriem, mazākais akumulatora darbības ilguma uzlabojums, salīdzinājumā ar Windows Vista operētājsistēmu, ir bijis 11 procenti, bet labākais rādītājs esot bijis aptuveni 15 procenti.

Patīkami arī, ka Windows 7 būšot labāka operatīvās atmiņas menedžēšanas sistēma. Piemēram, tā vietā, lai procesoram un operatīvajai atmiņai uzveltu fona logu apstrādi, šis uzdevums tiks uzticēts datora videokartei, tādējādi atslogojot operatīvo atmiņu un centrālo procesoru.

Engadget.com videomateriāli no WinHEC konferences:

Izsaki savu viedokli