Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau tika gaidīts, Microsoft vakar vakarā Barselonā notiekošā mobilo tālruņu kongresa Mobile World Congress 2009 ietvaros prezentēja jaunāko Windows Mobile viedtālruņu operētājsistēmas versiju (Windows Mobile 6.5), kas ir īpaši pielāgota telefoniem ar skārienjutīgo ekrānu. Tāpat Microsoft prezentēja Apple, Google Android un Palm aplikāciju veikalu alternatīvu Windows Marketplace, kurā sākotnēji būs pieejamas vairāk kā 20 000 programmas.

Tas, ka Windows Mobile 6 un Windows Mobile 6.1 operētājsistēmas bez īpašiem interfeisa pielāgojumiem nebija nepiemērotas tālruņiem ar skārienjutīgo ekrānu, nav noslēpums, jo šo faktu BOOT.Lv redakcija vairākkārt ir uzsvērusi produktu video apskatos un audio podkāstos, taču izskatās, ka Microsoft no savām kļūdām ir mācījušies, un tagad Windows Mobile operētājsistēmas jaunākās versijas lietotāja saskarne ir īpaši pielāgota skārienjutīgo ekrānu lietotājiem.

Šajā versijā izvēlnes ikonas ir daudz lielākas, un tās ir izveidotas speciālā režģī, kas atgādina medus šūnas. Arī citās ierīces interfeisa sadaļās tagad izvēlnes pogas ir daudz lielākas, kas nozīmē to, ka tās ir daudz ērtāk nospiest ar pirkstu. Tāpat tagad lietotājam būs iespēja ātri piekļūt īsziņām, balss pastam un zvaniem pat tad, ja ierīces ekrāns būs nobloķēts. Būtiskas izmaiņas ir piedzīvojis arī ierīces interneta pārlūks (Internet Explorer), kuram tagad būs īpašs slaideris ar kura palīdzību varēs mainīt lapas pietuvinājumu (zoom), kā arī ērti nospiežamas pogas biežāk lietotajām funkcijām.

Vēl kā būtiskus jaunieviesumus Windows Mobile 6.5 operētājsistēmā ir jāizceļ Windows Marketplace un My Phone. Windows Marketplace būs Microsoft analoģija Apple, Google Android un Palm aplikāciju veikaliem, un tiek ziņots, ka sākotnēji Windows Marketplace būs pieejamas vairāk kā 20 000 programmas. Savukārt My Phone programmatūra ļaus ar interneta starpniecību ērti sinhronizēt tālrunī esošos datus (fotogrāfijas, kontaktus, īsziņas utt.).

Tajā pašā laikā tehnoloģiju eksperti atzīst, ka pārmaiņas nav tik krasas kā tika gaidīts, jo būtībā šo operētājsistēmas atjauninājumu var uzskatīt tikai par dizaina maiņu, taču tas tik un tā ir liels solis pareizajā virzienā, jo Windows Mobile 6.5 nenoliedzami izskatās daudz ērtāks nekā iepriekšējās šīs operētājsistēmas versijas.

Diemžēl Microsoft ziņo, ka šobrīd nopērkamajām ierīcēm nebūs oficiāli pieejams operētājsistēmas atjauninājums uz 6.5 versiju – to varēs lietot tikai tie lietotāji, kuri iegādāsies tālruni, kurā jau sākotnēji būs uzstādīts Windows Mobile 6.5. Pirmie telefoni ar šo operētājsistēmu tirgū parādīšoties šī gada pēdējā ceturksnī, bet tikmēr piedāvājam jums aplūkot video, kurā šī jaunā operētājsistēma ir redzama darbībā:

Izmantotie resursi:
Engadget.com

Izsaki savu viedokli