Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Microsoft ir izveidojusi tastatūras, kas mērīs taustiņu nospiešanas stiprumu, prototipu. Lai gan pagaidām ir izveidots vien šādas tastatūras prototips, šādai ievadierīcei varētu būt ļoti plašs pielietojums gan spēlējot datorspēles, gan rakstot dokumentus. Ziņas turpinājumā piedāvājam jums noskatīties divus video, kuros šīs tastatūras prototips ir redzams darbībā.

Šāda tastatūra var tikt plaši pielietota, piemēram, spēlēs, kurās lietotājam ir jābrauc ar auto, jo, lietojot šobrīd pieejamās tastatūras, gāzes un bremžu pedāļi var vai nu tikt nospiesti līdz galam vai nenospiesti nemaz, bet šāda tehnoloģija ļautu regulēt pedāļa nospiešanas stiprumu, ļaujot lietotājam daudz precīzāk kontrolēt virtuālo automašīnu.

Protams, šādai tastatūrai būtu vēl ļoti daudz dažādu pielietojumu, un ne tikai datorspēlēs. Ražotājs ziņo, ka, atkarībā no burta taustiņa nospiešanas stipruma, varētu tikt regulēts arī teksta fontu izmērs. Tāpat vienā no videomateriāliem ir redzams vēl kāds ļoti praktisks šīs tastatūras pielietošanas veids – atkarībā no Backspace taustiņa nospiešanas stipruma, var atšķirties arī tā funkcionalitāte – ja šo taustiņu nospiež vāji, tad tiek nodzēsts pēdējais simbols, bet, ja taustiņu nospiež līdz galam, tad tiek dzēsts viss vārds.

Portāls Gizmodo.com ziņo, ka šīs tastatūras prototips tikšot izrādīts arī oktobrī notiekošajā User Interface Software and Technology konferencē Kanādā, kur studentiem būs iespēja piedalīties konkursā, kura mērķis būs noskaidrot noderīgākos šīs tastatūras pielietojumus.

Izsaki savu viedokli