Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Japānas Nacionālajam attīstītās industriālās zinātnes un tehnoloģijas institūtam ir izdevies radīt androīdu HRP-4C, kas izskatās līdzīgs sievietei un prot runāt, kā arī lietot sejas izteiksmes. Tiek ziņots, ka šis androīds nākotnē modes skatēs varētu aizvietot modeles. HRP-4C androīdā ir iebūvēti 42 motori, un šī sievietes androīda augums ir 158 centimetri (vidējais japāņu sievietes augums vecumā no 19 līdz 29 gadiem), bet svars – 43 kilogrami. Jau nākamnedēļ šis androīds Tokijas modes šovā piedzīvošot savu debiju uz modes skates mēles.

Tomēr, lai gan HRP-4C spēj attēlot cilvēku sejas izteiksmes, vakar rīkotajā androīda prezentācijā tas nepārtraukti turpināja rādīt pārsteigtu sejas izteiksmi par spīti tam, ka robota veidotāji lika tam smaidīt vai izskatīties dusmīgam. Izstrādātāji uzskata, ka, daudzo fotoaparātu dēļ, tika traucēti androīda dzirdes sensori, kas lika tam apjukt. Tātad vakar prezentētajam HRP-4C androīdam vēl ir nepieciešams veikt dažādus uzlabojumus. Prezentācijas sākumā gan robots arī smaidīja, tādēļ domājams, ka sejas izteiksmju sistēma tik tiešām strādā.

Izstrādātāji masu medijiem pastāstīja, ka šī sievietes androīda izstrāde institūtam ir izmaksājusi aptuveni 3 miljonus ASV dolāru.

Izsaki savu viedokli