Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kāds 20 gadus vecs automašīnas “Hummer” vadītājs, kuram gan nav autovadītāja apliecības, kādā naktī augusta beigās ālējies Rīgas centrā, sabuktējot divas svešas automašīnas, izlaužot kādas mājas pagalma vārtus, bet noslēgumā – aizbēgot no policijas.
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākais speciālists Edgars Dudko pastāstīja, ka šie notikumi risinājušies 21.augustā ap plkst. 2.

Policijas patruļmašīna atradusies Dzirnavu ielā, kur formējusi administratīvā pārkāpuma protokolu par kādas automašīnas novietošanu neatļautā vietā. Turpat policistu acu priekšā kāds vīrietis iesēdies “Hummer” un strauji sācis braukt atpakaļgaitā, sabuktējot tur stāvošo automašīnu. Mēģinot izgriezties uz ceļa, šī darbība atkārtota, un atkal, braucot atpakaļgaitā, “Hummer” uztriecies aizmugurē stāvošajam spēkratam.


Beidzot ticis uz ielas, “Hummer” krustojumā griezis pa labi, bet tad ieraudzījis, ka viņam seko policija. “Hummer” nolēmis aizbēgt no policijas caur kādas mājas iekšpagalmu, taču priekšā tam bijuši vārti. Trīsreiz taranējot un ar trešo reizi izgāžot vārtus, “Hummer” iebraucis pagalmā. Saprotot, ka iebraucis strupceļā, autovadītājs izkāpis no automašīnas un aizbēdzis.

Policija 2003.gada izlaiduma “Hummer” nogādāja Iekšlietu ministrijas stāvlaukumā, un jau nākamajā dienā policijai pieteicās arī auto īpašnieks. Noskaidrojās, ka automašīnas īpašnieks savu spēkratu bija uzticējis kādam paziņam, kas savukārt to nodeva citam paziņam, kurš savukārt vēl citam paziņam palūdza sevi tajā liktenīgajā naktī kaut kur nogādāt. Tā nu iznāca, ka automašīnu vadīja 1989.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir sodīts un kuram nemaz nav autovadītāja apliecības.

Skaidrojot lietas apstākļus, izrādījies, ka automašīnai “Hummer” jau iepriekš reģistrēti vairāki pārkāpumi, tostarp nesamaksāts 500 latu sods.

Par notikušo sākta administratīvā lietvedība par divu ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu, par bēgšanu no policijas un braukšanu bez tiesībām. Neapdomīgajam jaunajam vīrietim par šiem pārkāpumiem varētu tikt piespriests naudas sods 500 latu apmērā un arests no desmit līdz 15 diennaktīm.

Turklāt, visticamāk, “Hummer” īpašnieks savu spēkratu varēs atgūt tikai pēc izmeklēšanas beigām.

Izmantotie resursi:
LETA Video
Tvnet.lv

Izsaki savu viedokli