Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tā vien šķiet, ka lēnām mobilo elektroierīču tirgū sāk iezīmēties jauna tendence – bezvadu lādētāji. Pēdējā laikā pārdošanā nonāk arvien vairāk produktu ar bezvadu lādētājiem no kuriem pazīstamākais līdz šim, šķiet, bija Palm Pre viedtālrunis. Tagad arī kompānija Dell ir izveidojusi produktu, kura akumulators tiks uzlādēts ar elektromagnētiskās indukcijas palīdzību – Latitude Z klēpjdatoru. Dell Latitude Z klēpjdators ir līdz šim plānākais 16 collu piezīmjdators, jo tā biezums ir tikai 1,45 cm, bet svars – 2,04 kilogrami. Turklāt šī datora korpuss ir veidots no magnēzija sakausējuma.

Tomēr šī datora īstā rozīnīte ir jau pieminētā bezvadu lādēšana. Līdzīgi kā Palm Pre viedtālrunim, arī Latitude Z klēpjdatora pamatnē ir iebūvētas indukcijas spoles, kas, protams, ir daudz lielākas nekā Palm Pre gadījumā. Te gan ir jāatzīmē, ka, lai varētu baudīt bezvadu lādēšanas priekus, pircējam par papildus 200 ASV dolāriem būs jāiegādājas īpašs induktīvais statīvs. Ražotājs apgalvo, ka šāda akumulatora uzlādēšanas metode it tikpat ātra kā ierastā metode (ar vadu).

Bezvadu lādēšana gan nebūs vienīgā šīs 200 dolārus vērtās dokstacijas priekšrocība – tā kalpos arī kā bezvadu centrmezgls, jo pie tās varēs pieslēgt peli, ārējo monitoru, printeri u.c. perifērās ierīces. Informācija no dokstacijai pieslēgtajām ierīcēm uz klēpjdatoru tiks nosūtīta, lietojot klēpjdatora atbalstīto ultra platjoslas savienojumu.

Tāpat Dell Latitude Z varēs lepoties ar diviem centrālajiem procesoriem: Intel ultra zemas voltāžas centrālo procesoru un ARM procesoru. Pārsvarā tiks izmantots Intel procesors, taču otrais procesors tiks izmantots brīžos, kad lietotājs vēlēsies izmantot ātrās ielādes Latitude-On operētājsistēmu (viegla, uz Linux bāzes veidota operētājsistēma, kuru var ielādēt uzreiz pēc datora ieslēgšanas), kas ir paredzēta sērfošanai internetā un e-pasta pārvaldīšanai. Tā kā Latitude-On operētājsistēma būs ļoti vienkārša, ražotājs ir izvēlējies to darbināt ar ARM procesoru, kas ļauj ietaupīt akumulatora resursus.

Tā kā šobrīd ir modē skārienjutīgie ekrāni, Dell Latitude Z klēpjdators atbalstīs EdgeTouch tehnoloģiju – sešpadsmit collu lielā ekrāna labās malas rāmis būs aprīkots ar sensoru, kas reaģēs uz pieskārieniem, tādējādi ļaujot lietot ražotāja izvēlētas saīsnes.

Dell Latitude Z piezīmjdatora cena būs aptuveni 2000 ASV dolāru, bet bezvadu dokstacija, kā jau minējām, lietotājam izmaksās vēl papildus 200 dolārus.

Izmantotie resursi:
Gizmodo.com

Izsaki savu viedokli