Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija AMD pagājušajā nedēļas nogalē prezentēja satriecošu tehnoloģiju ar nosaukumu ATI Radeon Eyefinity. Šī tehnoloģija pie vienas videokartes ļauj pieslēgt līdz pat 6 augstas izšķirtspējas monitoriem, tādējādi sniedzot jaunas, nebijušas iespējas datorspēļu mīļotājiem. Ražotājs ziņo, ka šī tehnoloģija tiks iestrādāta jau nākamās paaudzes ATI Radeon videokartēs.


Video ir redzams, ka šī tehnoloģija ļauj baudīt attēlu 5500 x 2000 pikseļu izšķirtspējā

ATI Radeon Eyefinity tehnoloģija ir iespējama pateicoties jaunam 40 nanometru grafikas procesoram, kas sastāv no 2 miljardiem tranzistoru un ik sekundi spēj veikt līdz pat 2,5 triljonus aprēķinu. Šāda aprēķinu jauda ļauj pie vienas videokartes pieslēgt līdz pat 6 augstas izšķirtspējas monitoriem un izveidot attēlu ar izšķirtspēju līdz 268 megapikseļiem. Lietotājs varēs izvēlēties vai no šiem 6 ekrāniem vēlas izveidot vienu lielu monitoru vai lietot tos kā 6 atsevišķus monitorus.

Portāls Venture Beat ziņo, ka ar šo videokarti būs iespēja baudīt spēles izšķirtspējā, kas 12 reizes pārsniedz HD standartu. Savukārt portālam Hot Hardware bija iespēja izmēģināt šīs tehnoloģijas prototipu, un šī medija pārstāvji atzina, ka spēlēt Left 4 Dead uz trim 30 collu ekrāniem ir daudz labāk nekā uz viena ekrāna, jo tas absolūti izmaina spēles pieredzi uz labo pusi. Starp citu, Hot Hardware ziņo, ka ATI Radeon nākamās paaudzes videokartes būs aprīkotas ar 3 vai 6 ekrānu pieslēgvietām.

Pagaidām nav zināms, kad ar šo tehnoloģiju aprīkotās videokartes nonāks pārdošanā, taču tādi ražotāji kā: Acer, Dell, Hewlett-Packard, MSI un Toshiba, acīmredzot, jau strādā pie klēpjdatoru, kuriem būs Eyefinity tehnoloģijas videokarte, izstrādes.

Izmantotie resursi:

Engadget.com
HotHardware.com
VentureBeat.com

Izsaki savu viedokli