Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Februāra sākumā kompānija Toshiba, kas tradicionāli nodarbojas ar datortehnikas ražošanu, prezentēja ļoti interesantu viedtālruni ar nosaukumu TG01. Šis Windows Mobile platformas tālrunis ir īpašs ar to, ka tam ir ļoti ātrs centrālais procesors un liels skārienjutīgais ekrāns. Tagad tehnikas portāls Engadget.com internetā ir publicējis Mobile World Congress 2009 ietvaros uzņemtu video, kurā šis iespaidīgais viedtālrunis ir redzams darbībā.

Šis nieka 9,9 milimetrus biezais viedtālrunis ir aprīkots ar 4,1 collu lielu skārienjutīgo ekrānu, kura izšķirtspēja ir 800 x 480 pikseļi un Qualcomm Snapdragon 1 GHz procesoru, kas Toshiba TG01 padarīs ievērojami jaudīgāku par jebkuru citu līdz šim prezentēto viedtālruni.

Tāpat šim Microsoft Windows Mobile 6.1 platformas tālrunim būs GPS navigācija, microSD atmiņas karšu ligzda, kā arī HSDPA ātrgaitas mobilā interneta un Wi-Fi bezvadu interneta atbalsts. Protams, Toshiba šim tālrunim ir izstrādājusi arī īpašu 3D lietotāja saskarni, lai nomaskētu Windows Mobile 6.1 lietošanas ērtuma nepilnības.

Tehnikas portāla Engadget.com pirmie iespaidi par šo tālruni ir ļoti labi: par spīti iespaidīgajam procesoram un lielajam ekrānam, Toshiba TG01 ir plānāks par Apple iPhone, un šīs ierīces procesors tik tiešām esot ļoti ātrs – to pierādīja lieliskā ātrdarbība spēlēs un video atskaņošanā. Jāpiekrīt gan Engadget.com pārstāvja Šona Kūpera izteiktajām bažām par iespējamajām problēmām ar ierīces akumulatoru, jo šis tālrunis ir ļoti plāns, taču ir aprīkots ar iespaidīga izmēra ekrānu.

Veikalu plauktos Toshiba TG01 viedtālrunis nonāks šī gada vasarā, bet tā aptuvenā cena šobrīd vēl nav zināma. Kopumā jāsaka, ka Toshiba nenoliedzami ir izdevies radīt patiešām iespaidīgu viedtālruni, taču ir nedaudz žēl, ka šajā telefonā būs uzstādīta salīdzinoši neērtā Windows Mobile 6.1 operētājsistēma, nevis pirms divām dienām prezentētā Windows Mobile 6.5 operētājsistēma.

Piedāvājam jums aplūkot video, kurā šī ierīce ir redzama darbībā:


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli