Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja mūsdienās ar pienācīgu skaitļošanas jaudu lepoties var pat mobilie tālruņi, tad 20. gadsimta vidū datori aizņēma ļoti daudz vietas, maksāja dārgi un bija liels retums. Mūsdienās antīkie datori ir visai liels retums, tādēļ Apvienotajā Karalistē ir uzsākts darbs pie senākā strādājošā datora atjaunošanas. Šis dators tika izgudrots tālajā 1949. gadā, bet pirmo reizi tas tika ieslēgts divus gadus vēlāk – 1951. gadā.

Šī antīkā datora atmiņa bija 112,5 baiti, un tas veica matemātiskus aprēķinus Hārvelas Atomenerģijas izpētes iestādē, kur ar šī datora palīdzību tika izstrādāti Apvienotās Karalistes pirmo atomreaktoru projekti. Šim datoram tika dots nosaukums WITCH, un tiek uzskatīts, ka tas ir senākais strādājošais dators, kura programmas un dati tiek uzglabāti elektroniski.

Kopš 1973. gada šis lieldators atradās noliktavā, taču tagad to ir paredzēts atjaunot un izstādīt skaitļošanas vēstures muzejā Blečlijā. Savukārt viens no Latvijā vecākajiem datoriem atrodas BOOT.Lv redakcijā uz Kārļa Ieviņa (www.sekoman.lv/karlis) galda.

Izmantotie resursi:
Gizmodo.com
BBC.co.uk

Izsaki savu viedokli