Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Apple šovakar rīkoja kārtējo jauno produktu prezentāciju, un šoreiz populārais Kalifornijas uzņēmums paziņoja, ka pilnībā tiks atjaunota iPod pārnēsājamo multimediju atskaņotāju līnija, kā arī prezentēja jaunu iPhone/iPod Touch operētājsistēmas versiju (3.1) un jaunu iTunes atskaņotāja versiju (iTunes 9). Šajā ziņā piedāvāsim sīkāku informāciju par jaunajiem iPod multimediju atskaņotāju modeļiem.

Nozīmīgākās pārmaiņas ir piedzīvojis iPod Nano atskaņotājs, kas līdz ar 5. paaudzes modeli ir ieguvis iebūvētu skaļruni un VGA izškirtspējas (640 x 480 pikseļi, H.264 video ar AAC audio un ātrumu līdz 30 kadriem sekundē) videokameru ar kuru, acīmredzot, diemžēl nav iespējams uzņemt fotoattēlus, kā arī lielāku ekrānu – turpmāk iPod Nano varēs lepoties ar 2,2 collu lielu 376 x 240 pikseļu izšķirtspējas ekrānu. Šī kamera atradīsies ierīces kreisajā apakšējā stūrī, un, uzņemot video, lietotājs varēs aktivizēt kādu no 15 piedāvātajiem reālā laika efektiem (piemēram, Sepia, melnbaltais režīms, rentgenstaru režīms, vecas filmas efekts utt.).

Vēl šim atskaņotājam būs iebūvēts FM uztvērējs ar Live Pause funkciju, pedometrs (lai ar iPod Nano varētu lietot Nike+), un mūziku ar to bez atkārtotas uzlādes varēs klausīties līdz 24 stundām no vietas, bet video režīmā baterijas darbības ilgums saruks līdz 5 stundām.

Piektās paaudzes iPod Nano atskaņotāju cenas būs Ls 99 par 8 GB modeli un Ls 119 par 16 GB modeli. Šo atskaņotāju varēs iegādāties 9 dažādās krāsās (sarkanos un dzeltenos atksaņotājus gan būs iespējams iegādāties tikai Apple oficiālajos veikalos), un izmēru ziņā jaunais iPod Nano būs tieši tikpat liels cik iepriekšējais modelis.

Nelielu vilšanos gan nācās piedzīvot iPod Touch faniem, jo masu saziņas līdzekļos visā pasaulē parādījās baumas, ka iPod Touch atskaņotājs tiks aprīkots ar 3,2 megapikseļu kameru, tomēr tā nenotika – vienīgie jaunumi iPod Touch sakarā ir jauns modelis ar 64 GB atmiņu un pazeminātas cenas. Turpmāk iPod Touch 8 GB modelis maksās Ls 139, 32 GB modelis maksās Ls 199, bet jaunais 64 GB modelis – Ls 279.

Taču Apple atklāja, ka arī iPod Touch atskaņotājiem, līdzīgi kā iPhone 3GS viedtālrunim, ir OpenGL 2.0 atbalsts, kas nozīmē to, ka iPod Touch var lepoties ar procesoru, kas ir identisks iPhone 3GS tālruņos iebūvētajam.

iPod Shuffle mini MP3 atskaņotāji turmpāk būs pieejami dažādākās krāsās, kā arī būs lētāki. Šos MP3 atskaņotājus jau drīzumā varēs iegādāties piecos dažādās krāsās: melnā, sudrabotā, rozā, zaļā un zilā. iPod Shuffle cenas būs Ls 39 par 2 GB modeli un Ls 49 par 4GB modeli, bet par 99 dolāriem pircējiem tiks piedāvāts pilnībā no nerūsējošā tērauda korpusa veidots 4 GB iPod Shuffle (to iegādāties gan varēs tikai Apple oficālajos veikalos).

Visbeidzot arvien mazāk populārais iPod Classic modelis turpmāk būs aprīkots ar 160 GB lielu iebūvēto atmiņu un maksās Ls 169.

Papildināts: Baltijas Komunikāciju Centrs portālu BOOT.Lv informēja, ka jaunie Apple iPod multimediju atskaņotāji Latvijā būs nopērkami sākot no 25. septembra.

Izmantotie resursi:
Engadget.com


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli