Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ERGO FinTech Academy jaunuzņēmēju jeb stārtapu programmā galveno balvu – 2000 EUR un braucienu uz SLUSH konferenci Helsinkos – ieguva Giraffe360 dibinātājs Mikus Opelts par ideju radīt kvalitatīvu, mērogojamu un finansiāli pieejamu virtuālās tūres pieredzi partneriem nekustamā īpašuma jomā un ar to saistītos tirgos.

Giraffe360 akadēmijas rīkotajā ideju konkursā guva uzvaru 48 ideju konkurencē, no kurām finālam tika atlasītas sešas.

ERGO Academy noslegums

Ideju konkursa finālisti – Giraffe360, Nordigen, Unitee, DataCrux, ShuttleScanner un TripTemptation – veselu mēnesi aktīvi piedalījās ERGO FinTech akadēmijas apmācībās, uzklausot vairāk nekā 20 mentoru ieteikumus savu biznesa ideju uzlabošanā. Ar visām sešām komandām, kas sacentās finālā, var iepazīties akadēmijas mājaslapā: http://academy.eegloo.co/teams.html

Par otro labāko ideju tika atzīts Nordigen, kura idejas autors ir Rolands Mesters. Nordigen atvieglo kredītņēmēju bankas izrakstu analīzi finanšu nozares uzņēmumiem, šo procesu automatizējot. Rolands saņēma 500 EUR balvu un biļetes uz konferenci Silicon Valley Comes To Baltics.

Rīgas Ekonomikas augstskolas Absolventu asociācija piešķīra simpātiju balvu 500 EUR vērtībā Unitee idejas autoriem Kristam Kreicam un Normundam Vucānam. Unitee biznesa ideja ir palīdzēt jauniešiem studēt labākajās pasaules augstskolās ar privātu investoru atbalstu.

Kā, jaunuzņēmēju akadēmijai noslēdzoties, norāda Deniss Sazonovs, ERGO valdes loceklis Baltijas valstīs – šī bija ļoti interesanta pieredze: “Ir īpašs gandarījums, ka Latvijā pirmais finanšu tehnoloģiju ideju atbalsta pasākums, kura organizēšanā iesaistījāmies, izdevies tik veiksmīgs. ERGO ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība, kas pievienojusies šādai stārtapu akseleratora programmai, un man jāatzīst, ka jauno uzņēmēju idejas ir patiesi iedvesmojošas. Priecē, ka tās orientētas uz servisa un pakalpojumu attīstītību, kas ir īpaši svarīgi finanšu nozares uzņēmumiem, t.sk., apdrošinātājiem. Turklāt redzam arī to, ka biznesa idejas arvien vairāk attīstās ārpus Latvijas robežām, kas nozīmē, ka mūsu jaunie uzņēmēji spēj un vēlas skatīties daudz plašāk.”

Komandas sacentās ne tikai par balvu fondu, bet arī Baltijas investoru interesi, jo pasākumā piedalījās un komandas vērtēja daudzi Baltijā zināmi privāti un korporatīvi investori. Žūrijā piedalījās Deniss Sazonovs, ERGO valdes loceklis Baltijas valstīs; Dominiks Otto, ERGO Biznesa organizācijas un inovāciju departamenta vadītājs; Normunds Bergs, SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs; Andris K. Bērziņš, uzņēmējs, investors un stārtapu padomdevējs, Jēkabs Krieviņš, Altum valdes priekšsēdētājs un lietuviešu biznesa akseleratora Startup.lt izpilddirektors Arvidas Blože.

Pasākumā ar savu pieredzes stāstu uzstājās Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš un BranchTrack vadītājs Sergejs Sņegirjovs.

Izsaki savu viedokli