Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

431 zirgspēku attīstošais britu Vauxhall VXR8 (ASV Pontiac G8 GXP analogs) nebūt nav mazjaudīgākais vidējās klases modelis Lielbritānijā, tomēr GM koncernā ietilpstošais ražotājs uzskata, ka jaudas nekad nevar būt par daudz, tādēļ izstrādājis VXR8 speciālu versiju. Tā saucās Bathurst S un ir īpaša ar to, ka tās uzlabotais V8 dzinējs attīsta 560 zirgspēkus un iespaidīgus 715 Nm.

Tas panākts, 6,2-litru dzinējam uzstādot Walkinshaw kompresoru, liela izmēra starpdzesētāju, ražīgākus degvielas inžektorus, atdalītu gaisa ieplūdi un jaunu dzinēja vadības programmu. Pateicoties kompresoram un veiksmīgajam dzinēja regulējumam, panākta vienmērīga jaudas un griezes momenta līkne, kas jau zemajos apgriezienos piedāvā labu veiktspēju. Par papildus samaksu pieejama divu režīmu 2,5 collu izplūdes sistēma, kas izgatavota no nerūsējoša tērauda un par aptuveni desmit zirgspēkiem palieina auto jaudu. Street režīmā tās skaļums ierobežots līdz 92 decibeliem, bet Optimum režīmā skaļums pieaug līdz maksimāli 102 decibeliem.

Ievērojamā jauda līdz aizmugurējiem riteņiem tiek novadīta caur sešu pakāpju manuālo pārnesumkārbu un pastiprinātu sajūgu. Palielinātajiem zirgspēkiem atbilstoša arī bremžu sistēma ar sešu cilindru suportiem priekšā un četru cilindru suportiem aizmugurē. Savukārt balstiekārta ieguvusi augstumā un cietībā regulējamus coilover tipa amortizatorus.

Vizuāli Bathurst S atšķirsies ar uzlīmēm, miglas lukturiem un Bathurst logotipiem, kas papildinās arī interjeru. Bez tam salonu rotās vidējā konsolē iestrādāta plāksne ar automobiļa kārtas numuru, jo šī speciālā versija tiks izlaista ierobežotā daudzumā un būs pieejama vien pie izraudzītiem Vauxhall dīleriem.

Interesanti, ka Vauxhall VXR8 Bathurst S būs Lielbritānijā lētākais automobilis, kura jauda pārsniedz 500 zirgspēku robežu. Tā bāzes cena būs 44995 Lielbritānijas mārciņas, kas atbilst 35000 latu.

Izsaki savu viedokli