Aktuāls

Jau labu laiku bija zināms, ka Valve gatavojas savu Steam datorspēļu platformu piedāvāt arī Linux lietotājiem, nu kompānija par to ir paziņojusi publiski, turklāt zināms, ka tiek gatavots Source spēļu dzinēja ports, kurš darbosies uz šīs platformas.

Patlaban tiek veikti darbi, lai pabeigtu Linux platformas Steam klientu, kā arī tiek optimizēta Left 4 Dead 2 spēle, lai tā darbotos ar pieklājīgu kadru skaitu sekundē. Steam klients Linux lietotājiem būs pieejams uz jaunākās Ubuntu versijas – 12.04, šobrīd Valve fokusēsies uz vienu versiju, taču nākotnē tiek plānots paplašināt atbalstu arī citām distribūcijām. Ubuntu izvēle skaidrota ar tā augsto popularitāti geimeru un izstrādātāju vidū, precīzs datums kad Steam varētu tapt pieejams mirstīgajiem, netiek atklāts.

“Mūsu mērķis ir nodrošināt pilnvērtīgu Steam klientu, kurš darbosies Ubuntu 12.04 vidē, šogad esam sasnieguši ievērojamu progresu un varam paziņot, ka Steam ir spējīgs darboties uz Ubuntu, ar visām tā galvenajām funkcijām,” raksta Valve, “Tā kā Steam bez spēlēm nav iedomājams, tad strādājam pie L4D2 portācijas. Tas, līdz ar pašas spēles notestēšanu, ļaus pilnvērtīgi pārbaudīt Steam klientu.”

Kā zināms, tad pirms kāda laika Steam tika izlaists arī Mac lietotājiem, komplektā ar populārākajām Source dzinēja spēlēm, šī platforma ātri vien kļuva populāra Apple tehnikas cienītāju aprindās un arī citi spēļu izstrādātāji piedāvāja savus produktus Mac platformai, sagaidāms, ka Linux lietotājiem paredzētais Steam, kļūs ne mazāk populārs.

Saistītās tēmas: steamvalve

Izsaki savu viedokli