Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Valve nākuši klajā ar pašu veidotu operētājsistēmu – SteamOS, kas balstīta uz Linux. Bezmaksas operētājsistēma paredzēta tā saucamajiem “dzīvojamāms istabas datoriem” un nodrošinās ērtu datorspēļu baudīšanu uz televizora ekrāna.

Valve ziņo, ka jau šobrīd daļa Steam klāstā esošo spēļu ir pieejamas Linux platformai, taču panākta vienošanās ar vairākiem izstrādātājiem un 2014. gadā gaidāms krietni plašāks Linux spēļu klāsts, ieskaitot bestsellerus. Pozitīvi, ka SteamOS autori padomājuši par to, lai uz televizora varētu izbaudīt arī esošo Windows vai Mac spēļu klāstu – tās būs iespējams straumēt no ierastā datora uz SteamOS ierīces. Tāpat arī nākotnē tiek solīta savstarpējas straumēšanas iespējas standarta Steam – datora aplikācijām.

Tiek solīts saglabāt SteamOS “atvērtu”, kas ļaus pieredzējušiem lietotājiem veikt dažādas operētājsistēmas modifikācijas, tāpat arī Valve norāda, ka SteamOS iekļautās optimizācijas nodrošinās krietni labāku grafiskas ātrdarbību, kas ir īpaši svarīgi datorspēļu cienītājiem, tāpat arī tiek strādāts pie skaņas uzlabojumiem “operētājsistēmas līmenī”.

SteamOS operētājsistēma tiks izlaista tuvākajā laikā (precīzs datums netiek atklāts) un tā būs pieejama bez maksas kā gala lietotājiem, tā arī ražotājiem, lai veidotu uz SteamOS balstītus izklaides datorus.

Pagaidām vēl uztraukumam nav pamata, taču, ja SteamOS izrādīsies veiksmīgs produkts un taps atzīts datorspēļu entuziastu lokā, tas varētu būt nopietns sitiens zem jostasvietas spēļu konsolēm, piemēram Microsoft piedāvātajām Xbox vai Sony klāstā esošajiem PlayStation.

Capture

Saistītās tēmas: spēlessteam

Izsaki savu viedokli