Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Valve uzturētās datorspēļu platformas Steam kontu uzlaušana jau labu laiku ir sāpīgs jautājums, taču kopš dažādās spēlēs iekļauto virtuālo priekšmetu vērtība var pārsniegt pat vairākus simtus eiro, Steam kontu hakeri ir sarosījušies ģeometriskā progresijā.

39548-steam_store

Kā ziņo Valve, tad katru mēnesi tiek uzlauzti 77 tūkstoši Steam kontu un ne jau spēles ir primārais, kas interesē ļaundariem, bet gan dažādi virtuālie atribūti, kurus ārpus Steam platformas iespējams pārdot par reālu naudu, savukārt Steam platformā – par virtuālu naudu. Kopš 2011. gadā Valve Steam servisā iekļāva virtuālo priekšmetu tirgošanu geimeru starpā, Steam kontu uzlaušanas gadījumu skaits ir pieaudzis vairāk nekā 20 reižu.

Valve nolēmuši paplašināt drošības līmeni un nu visi pārdotie priekšmeti tiks iekonservēti līdz trim dienām, lai potenciālais upuris spētu atklāt, ka viņi konts uzlauzts un nozagtie priekšmeti tik ātri nevarētu nonākt apritē. No šī gan varēs izvairīties tie lietotāji, kas saviem Steam kontiem uzstādījuši divu faktoru autentifikāciju. Valve ziņo, ka apsvēruši divu faktoru autentifikāciju kā obligātu visiem lietotājiem, taču tas nebūtu godīgi pret tiem lietotājiem, kam nav saderīgu mobilie telefoni.

Jāpiezīmē, ka Steam kontu uzlaušanas problēma ir aktuāla ar Latvijā un spriežot pēc datorspēļu entuziastu forumiem, ir pat veselas grupas, kas apkrāpj vietējos Steam lietotājus un pēc tam sadala ienākumus. Lai atturētos no sava Steam konta uzlaušanas silti iesakām nevērt vaļā Steam čatā saņemtas aizdomīgas saites, pat ja tās saņemtas no draugiem. Tāpat arī ielogojoties Steam vietnē, pārbaudi vai tā nav maskējies ļaundaru veidojums.

Izsaki savu viedokli