Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Liela autovadītāju daļa (35% respondentu) automašīnas riepu protektoru nodilumu pārbauda, tikai mainot sezonas riepas, bet 38% tad, kad mašīna uz ceļa kļūst grūti vadāma, savukārt vējstiklu slotiņas visbiežāk (43% aptaujāto) nomaina vien tad, kad kļūst pavisam grūti saredzēt ceļu. Autovadītāju aptaujā, kas oktobrī veikta pēc mazumtirdzniecības tīkla „Maxima” pasūtījuma, tāpat atklājies, ka par automašīnas ārējo gaismu tehnisko stāvokli vispār neinteresējas 25% respondentu, savukārt 19% par gaismām aizdomājas vien tad, ja izdegusi kāda luktura spuldzīte.

Izvērtējot satraucošās tendences, kas atklājas vairāk nekā 500 respondentu atbildēs, un apzinoties, cik būtiski, tuvojoties rudens – ziemas sezonai, ir atbilstoši sagatavot automašīnu, nedēļas garumā pie veikaliem „Maxima” Rīgā tiks organizētas bezmaksas automašīnu tehniskās pārbaudes.

No 27. līdz 31.oktobrim veikalu „Maxima” stāvlaukumos Rīgā jebkuram autovadītājam būs iespēja pārbaudīt sava spēkrata atbilstību ziemas sezonas braukšanas apstākļiem. Automašīnām bez maksas tiks pārbaudīta ārējo apgaismes ierīču atbilstība, vējstiklu slotiņu kvalitāte un auto riepu protektoru nodilums, kas var izrādīties īpaši aktuāli Latvijas ziemām raksturīgajos laika apstākļos.

Tāpat auto eksperti vadītājiem atgādinās arī par automašīnas drošības komplekta – aptieciņas, avārijas trīsstūra un ugunsdzēšamā aparāta – nepieciešamību, un tiks veiktas pārbaudes to derīguma termiņiem. Katram šoferim, kura mašīna tiks pārbaudīta, vējstikla šķidruma tvertnē bez maksas tiks iepildīts viens litrs vējstiklu mazgāšanas šķidruma. Visas nedēļas garumā šīs pārbaudes veiks kvalificēti „Gros Auto” un „Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.” eksperti.

„Ir ļoti būtiski, lai autovadītāji par savas automašīnas tehnisko nodrošinājumu un piemērotību rudens – ziemas sezonai padomātu laikus un veiktu visus nepieciešamos uzlabojumus, kas ļautu izvairīties no satiksmes negadījumiem. Apzinoties šādu pārbaužu nozīmīgumu, mēs piedāvājam iespēju pārbaudes veikt bez maksas,” norāda akcijas organizētāji – mazumtirdzniecības tīkls „Maxima”, „Gros Auto” un „Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.”.

Autovadītājiem savu automašīnu pārbaudi pie norādītajiem lielveikaliem „Maxima” būs iespēja veikt no pulksten 16:00 līdz 20:00.

Izsaki savu viedokli