Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušā gada augustā Ekonomikas policija, slēdzot torrentu trakeri File.lv un apcietinot tā īpašnieku un administratoru, uzsāka aktīvu cīņu pret Latvijas torrentu trakeriem. Pēc File.lv slēgšanas līdz pat šim laikam turpinājums nesekoja, taču šķiet, ka šoreiz Ekonomikas policija pie šīs lietas ir ķērusies daudz nopietnāk, jo, kā BOOT.Lv jau ziņoja, ir slēgti vairāki vietējie torrentu trakeri (outlaw.lv un danger.lv). Acīmredzot tagad kārta ir pienākusi arī pavāru klubam bithack.lv, jo šīs lapas virtuve šobrīd nav pieejama.
Atšķirībā no torrentu trakeriem Outlaw.lv un Danger.lv, kuros ir redzami īpašnieku paziņojumi par šo vietņu slēgšanas iemeslu, pavāru kluba Bithack.lv apmeklētāji, atverot Virtuvi, ierauga nevis portāla īpašnieku rakstītu paziņojumu, bet gan kļūdas paziņojumu “404 – Not Found”, kas liecina par to, ka meklētā lapa nav atrodama (tātad tā ir vai nu dzēsta, vai arī ir mainīta tās atrašanās vieta).

Pašlaik BOOT.Lv rīcībā nav informācijas vai lēmumu slēgt Bithack.lv virtuvi pieņēma šīs lapas īpašnieki, vai arī tas ir noticis ar tiešu Ekonomikas policijas iejaukšanos. Otrais variants gan neizklausās ļoti ticams, jo nav skaidrs kāda pavāru klubiem, kuros apmeklētājiem tiek piedāvātas ēdienu receptes, ir saistība ar Ekonomikas policijas cīņu pret torrentu trakeriem. Tomēr ir arī kāda laba ziņa – ēdienu un dzērienu receptes joprojām ir pieejamas.


Autors: Gatis Šļūka, karikatura.lv

Papildināts: Kā, sazinoties ar pavāru kluba Bithack.lv administrācijas pārstāvjiem, izdevās noskaidrot Latvijā populārājam blogerim Nombrem, “Bithack.lv virtuve ir slēgta, lai noskaidrotu lai noskaidrotu, kas ir noticis ar outlaw un danger”. Tāpat Nombre ziņo, ka torrentu trakeris danger.lv ir slēgts, jo tā administrācija saņēma vēstuli no Ekonomikas policijas. Tātad Bithack.lv slēgšana (uz laiku) patiešām ir saistīta ar Ekonomikas policijas pēdējā laika aktivitātēm.

Izsaki savu viedokli