Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Svētdienas vakarā LNT ziņās bija redzams sižets par kādu latviešu blogeri vārdā Veidenbaums, kurš savā blogā publicē paša zīmētas karikatūras, kurās viņš vardarbīgi izrēķinās ar dažādu etnisko grupu pārstāvjiem un sabiedrībā zināmām personām. Šis atgadījums liek kārtējo reizi aizdomāties par to, ka vārds “blogeris” sabiedrībā tiek atspoguļots arvien negatīvākā gaismā. Pēdējā laikā blogošana Latvijā ir kļuvusi ļoti populāra, un Latvijas blogu vide ir pat ieguvusi īpašu terminu – blogosfēra. Kā jau tas nereti notiek, pieaugot kvantitātei, sarūk kvalitāte – ir jūtams, ka kopumā pēdējā laikā blogu saturs ir kļuvis ievērojami vājāks.

Pateicoties dažādiem bezmaksas blogošanas servisiem, par blogeriem ir kļuvuši visi, kuriem nav slinkums, un jaunie blogotāji diemžēl ir piemirsuši to, kādam mērķim īsti ir paredzēts blogs – tā ir vieta, kurā aprakstīt savas ikdienas gaitas un pārdomas par tām, kā arī dalīties pieredzē par konkrētu jomu, nevis rakstīt par to, ko savos blogos raksta citi blogosfēras pārstāvji. Tāpat daudzi jaunie blogeri savu interneta dienasgrāmatu lieto kā līdzekli citu cilvēku nomelnošanai un negatīvu emociju paušanai. Īpaši izteikta šī tendence ir novērojama klab.lv lietotāju vidū.


Par Blogeru savstarpējo cīņu un šī vārda papildus nozākāšanu liecina kaut vai pēdējā laika notikumi ar vienu no Latvijas aktīvākajiem Blogeru kustības attīstītajiem Artūru Medni. Šoreiz blogeri ir pagriezušies pret viņu pašu, jo Latvijas interneta vidi pāršalca vēsts par to, ka Artūrs Mednis ir krāpnieks. Šis ir uzskatāms pierādījums tam, ka blogeru vidū notiek savstarpēja izrēķināšanās, jo Artūra zināšanas SEO (interneta lapu pielāgošanā meklētājiem) ir patiešām vērā ņemamas, un acīmredzot blogeri savā starpā kaut ko nav sadalījuši, ja reiz kāds ķērās pie šādiem izrēķināšanās veidiem.

Diemžēl jauns un unikāls saturs blogos parādas arvien retāk, tādējādi tiek grauts blogeru tēls un vārds “blogeris” sāk kļūt par lamuvārdu. Par nelaimi no tā cieš arī tādu kvalitatīvu blogu veidotāji kā: Laacz, Krizdabz, Ārčijs, Nombre u.c.

Izsaki savu viedokli