Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

DirectX10 videokartes iekaro tirgu straujos tempos. Daudzi potenciālie pircēji noteikti grib iegādāties jaunākās paaudzes videokarti, lai varētu spēlēt arī DirectX10 spēles, taču, vai viņi to vispār varēs? AMD jau ir prezentējusi savas vidējā un sākuma līmeņa DX10 videokartes, pietam cenas ir visai pievilcīgas. Jaunās paaudzes videokartes uzrāda arī visai ievērojamu veiktspēju. Taču šeit ir viens „bet”. Lielākoties testi tika veikti DirectX9 vidē, tāpēc reālā veiktspēja DX10 vidē nav skaidra un tas nav nekāds brīnums – ir izdotas tikai dažas DX10 spēles un tās pašas ir pārvestas no DX9, nevis pilnībā programmētas DX10 videi. Varbūt pie tā ir vainīgs arī programmētāju kvalifikācijas trūkums, jo DirectX10 paver jaunas iespējas, kuras ne visi programmētāji māk pilnībā izmantot.

Jā, mēs zinām, ka AMD un Nvidia jaunās videokartes ir patiešām jaudīgas, taču vai tās spēj parādīt tādu pašu veiktspēju arī DirectX10 vidē? Apskatīsim šos DX10 spēļu testus un noskaidrosim.Company Of Heroes spēles DirectX9 versijā viss it kā ir kārtība. 2900XT un 8800GTX uzrāda vienādu veiktspēju. Principā, šeit var ļoti labi redzēt cenu iedalījumu – līdz 2600XT ir vidējā līmeņa videokartes (2400XT ir budžeta klases risinājums, taču tā kā šī videokartes spēlēm īsti nav piemērota, nepievērsīsim tai uzmanību), tālāk ir divas vidējā-augstā gala Nvidia videokartes (AMD šajā cenu kategorijā nav ko likt pretī), tad seko dārgā gala videokartes.Taču DirectX10 vidē veiktspēja samazinās 2-3 reizes.Lost Planet: Extreme Condition spēlē, kura, starp citu, ir oriģināli ir veidota Xbox360 konsolei, DirectX9 sniegums ir vai vājš. Varbūt pie tā ir vainīgs iepriekš minētais apstāklis. 2400XT vispār nespēja normāli palaist spēli.DX10 situācija ir savādāka – Nvidia kartes uzrāda pat labāku sniegumu nekā DirectX9 vidē, savukārt AMD tieši otrādi (izņemot 2900XT). Lieki piebilst, ka pat AMD flagmaņa videokarte 2900XT nespēj nodrošināt pieņemamu spēles režīmu.Kā redzat, Company Of Heroes spēlē AMD veiktspēja krītas par trešdaļu, pārejot no DX9 uz DX10 vidi. Nvidia šie zudumi nav tik lieli, taču vēl joprojām augsti.Lost Planet: Extreme Condition spēlē aina ir pavisam savādāka. Dārgā gala Nvidia videokartes pat uzrāda labākus rezultātus DX10 vidē, savukārt AMD kartēm vēl joprojām ir vislielākie veiktspējas zudumi, lai gan ne tik ārkārtīgi lieli.

Acīmredzami situācija ir visai nestabila, jo divās spēlēs kopējā aina ir visai atšķirīga. Testi tika veikti uz Windows Vista operētājsistēmas, jo Windows XP neatbalsta DX10, tāpēc šos rezultātus nevarētu uzskatīt par galējiem. AMD ir pastarīša lomā, taču jaunāki draiveri varētu, vismaz kaut kāda mērā, labot situāciju. Viens ir skaidrs – spēļu izdevēji nepāries uz DX10 tik strauji, kā, varbūt, daudziem gribētos un iemesls ir acīmredzams – videokartes vēl nav tik jaudīgas, lai varētu pilnvērtīgi darboties ar DirectX10. Vismaz tuvākajos gados DX9 spēļu netrūks un visdrīzākais, ka spēles tiks izdotas DX10 un DX9 versijās. Lai gan ieguvums grafikas kvalitātē šādā gadījumā, pārkodējot uz DX10, diez vai būs tik liels.

Ziņas avots: anandtech.com

Izsaki savu viedokli