Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vācijas iekšlietu un tieslietu ministri saskaņojuši likuma tekstu, kurā cita starpā tiks reglamentēta pilsoņu datoros esošo datu slepenu attālinātu pārbaužu veikšana. Otrdien, 15. aprīlī Vācijas iekšlietu ministram Volfgangam Šoible (Wolfgang Schäuble) un VFR Tieslietu ministrijas vadītājai Brigitai Cipris (Brigitte Zypries) izdevās saskaņot likuma tekstu, kurš paplašinās kriminālpolicijas federālā resora pilnvaras.


Par pēdējo šķērsli, kas traucēja pabeigt darbu pie šī likumprojekta, kļuva lēmums par to, kā tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem jāpielieto tā saucamās tiešsaistes pārmeklēšanas – sankcionētas slepenas datu pārbaudes to pilsoņu datoros, kuri tiek turēti aizdomās par smagu noziegumu izdarīšanu. Kā ziņo Vācijas informācijas aģentūra DPA, tieslietu ministre kategoriski iebilda pret to, ka jaunais likums atļautu detektīviem iepriekš iekļūt aizdomās turamo dzīves vietās, lai uzstādītu viņu datoros speciālas programmas.

Pēc abu ministriju līmenī notikušām asām diskusijām, kuras ilga vairākus mēnešus, Vācijas Iekšlietu ministrijas vadītājam nācās piekāpties. Kā ziņo aģentūra DPA, pirms saskaņotā likuma nonākšanas federālajā valdībā tā teksts vispirms jāapstiprina federālajās un reģionālajās iekšlietu un tieslietu ministrijās.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli