Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Turpinot tradīciju, arī šogad WURTH Ziemas Kausa pirmais posms norisinājās Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī. Šoreiz pirmais posms norisinājās Kandavā.

Pirmais posms Kandavas Valsts Lauksaimniecības Tehnikumu Auto apmācību poligona teritorijā izveidotajā trasē. Kā ziņojām iepriekš, Kandava regulāri tiek iekļauta WURTH Ziemas Kausa ģeogrāfijā un posmu sarakstā.

MS_26123832_960

Biedrību “Motorsport.lv” un “Kuldīgas TSK” rīkotajā WURTH Ziemas Kausā šoreiz pulcējās rekordliels dalībnieku skaits – 135. Sacensību organizatori bija spiesti atteikt reģistrāciju vairākiem potenciālajiem dalībniekiem, vadoties pēc iepriekš noteiktā limita un sacensību norises laika limitiem. Šādā konkurencē aizraujošās cīņas norisinājās visās klasēs. Diemžēl, dažiem no dalībniekiem neizdevās aizvadīt braucienus līdz finiša taisnei, bet kopumā sacensības noritēja raiti un aizraujoši.

Starp 135 dalībniekiem bija atrodami arī daudz pazīstamu braucēju – Valts Zvaigzne, Aigars Tīdmanis, Ainars Eikerts, Artis Vicinskis, Andris Putniņš, Gvido Rozenblūms, Elmārs Tikums, Māris Druva, Ģirts Melbiksis, Aivo Gailītis, Žentiņu ģimene un citi.

Sīvākās cīņas norisinājās visplašāk pārstāvētajās FWD klasēs, kur par uzvaru cīnījās trīs FWD klasēs jau sevi pierādījuši vīri – Aivo Gailītis (VW Golf II), Modris Žentiņš (Honda Civic) un Varis Žentiņš (Honda CRX). Šādā secībā braucēji izkārtojās arī FWD bez radžu klases posma kopvērtējumā – Aivo pirmais, Modris otrais, bet Varis trešais. Šajā klasē Aivo pārsvars pār Modri mazāks par sekundi, uzvaru izcīnot pēdējā braucienā. Modris nepalika atbildi parādā, izcīnot uzvaru FWD klasē ar radzēm ar nieka simtdaļas pārsvaru. Otrais FWD klasē ar radzēm līdz ar to Aivo, bet trešais Varis.

Arī RWD klasē konkurences netrūka, no 30 startējošiem dalībniekiem, finišu sasniedza 28. Par uzvaru cīnījās iepriekšējo sezonu “klasikas” meisteri – Aigars Tīdmanis un Gvido Rozenblūms. Pirmais ar trīs sekunžu pārsvaru pēc trīs braucieniem – Gvido. Otrais Aigars, bet par trešo vietu cīņā iesaistījās vairāki braucēji – Māris Druva, Elmārs Tikums, kā arī arvien labākus rezultātus uzrādošais Mārcis Martinovs. Turpat arī kausa pirmā posma pozitīvais pārsteigums – Mārtiņš Muižnieks. Jāatzīmē, ka visi dalībnieki, izņemot Māri Druvu (Toyota MR2) startēja ar BMW automašīnām. Trešais šoreiz Māris Druva. RWD klasē ar radzēm, nestartējo Gvido, pārliecinošu uzvaru izcīnija Aigars Tīdmanis. Māris Druva arī šajā klasē trešais, bet starp abiem kā otrais iespraucās Jānis Apsītis.

Skatītāju gaidītākās klases šoreiz bija 4WD, jo dalībnieku pulkā bija gan KTSK pasākumu regulārs dalībnieks, rallija vecmeisters Ainars Eikerts, gan rallija un šosejas pilots Valts Zvaigzne. Tāpat 4WD klasēs startēja vietējais braucējs Artis Vicinskis, kurš pēdējās sezonās daudziem vairs nav pārsteigums un ir pierādījis savu ātrumu trasēs. Abās klasēs startēja arī pagājušā gada KTSK kausa atklājums Edgars Cēberis. Skatāmās cīņās, uzvaru 4WD klasē izcīnīja Valts Zvaigzne, aiz sevis atstājot Arti Vicinksi un Ainaru Eikertu. Viens no pirmajiem braucieniem neveiksmīgi beidzās Edgaram Cēberim ar jauno auto. Pēc neveiksmīgas avārijas Edgars gan ātri vien atgriezās trasē. 4WD klasē ar radzēm Artis Vicinksis, aivadot trīs stabilus braucienus izcīnja atbildes uzvaru, aiz sevis atstājot Valtu. Trešais arī šajā ieskaites klasē – Ainars Eikerts.

Dāmu klases ietvaros labākā šoreiz Nelda Žentiņa, aiz sevis atstājot Daci Strazdiņu un debitanti Nensiju Paulu Gailīti.

Junioru klasē par galveno balvu – testiem ar Ford Fiesta R2 cīnijās 8 jaunieši. Pārsteidzot visus konkurentus jau pirmajā braucienā, uzvaru izcīnīja Dāmu klases līdere – Nelda Žentiņa. Aiz Neldas ar četru sekunžu deficītu, pēc izslīdēšanas pie ātruma slāptējiem, Madars Dīriņš. Savukārt, trešais Krists Valters.

Kausa otrais posms paredzēts 9. janvārī. Vairāk informācija par posmu sekos 2. posma sacensību nedēļā sacensību mājaslapā www.motorsport.lv.

Izsaki savu viedokli