Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Iedomājieties kā tas būtu –  viedtālrunim pievienotās austiņas ne tikai atskaņo mūziku, bet arī nosaka ķermeņa temperatūru un ļauj ar vienu galvas mājienu pārslēgt dziesmu. Iespējams šādas iespējas varētu pavērt nesen uzpeldējis Apple austiņu patents.

Patents izceļas ar visnotaļ vienkāršu, bet inovatīvu ideju – apgādāt audio austiņās ar dažādiem sensoriem un monitoringa sistēmām, piemēram, akselerometru. Austiņas tiks tiešā veidā savienotas ar iOS ierīci, izmantojot vadu vai Bluetooth bezvadu savienojumu.

Patentā tiek aprakstīts, ka sensoriem ir pieļaujamas divas atrašanās vietas – pašā austiņu korpusā vai austiņām pievienojamā detaļā, ļaujot sensorus atdalīt no tām.

Šāda ierīce pavērtu plašas iespējas. Tā ne tikai varētu monitorēt lietotāja organisma darbības un izpausmes treniņu laikā, bet arī ļautu kontrolēt, piemēram, mūzikas atskaņošanu ar galvas kustībām.

Interesanti, ka patenta pieteikums ticis aizpildīts jau 2008. gadā, taču tagad aktualizējies tā jautājums, ņemot vērā, ka Apple nākamajās ierīcēs sola vairāk koncentrēties uz lietotāja veselību nu tā monitoringu. Interesanti, ka līdzīga koncepta ierīci paredz arī kāds Kickstart projekts.

apple-logo-1

Saistītās tēmas: appleaustiņaspatents

Izsaki savu viedokli