Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Modernajām tehnoloģijām ienākot cilvēku ikdienā, digitālās prasmes kļūst par būtisku vajadzību gan ikdienā, gan profesionālajā dzīvē. Īpaši svarīgas tās ir uzņēmējiem, tāpēc e-prasmju nedēļas laikā ikviens ir aicināts apmeklēt seminārus, kuros varēs iepazīties ar digitālo prasmju nozīmi uzņēmējiem.

8. martā, Digitālas dienas uzņēmējiem ietvaros, norisināsies divi īpaši uzņēmējiem veltīti semināri. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) telpās (Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 35) no plkst. 12.30 līdz 14.30 notiks seminārs “Nozīmīgākās digitālās prasmes veiksmīgai tirgus iekarošanai”, kā ietvaros uzņēmējiem būs iespējams iegūt nozīmīgas profesionāļu atziņas par digitālā mārketinga zināšanu nozīmi biznesa attīstībā.

rsz_shutterstock_267941948-copyright_rawpixel

Turpinājumā no plkst. 15.00 līdz 17.00 notiks AS “RIX Technologies” sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA) organizētais seminārs “Elektroniskais tirgus un mazais uzņēmējs. Utopija vai realitāte?”.

Publiskajā telpā bieži izskanējuši tādi mīti, kā “centralizētos iepirkumos ir grūti uzvarēt”, “elektronisko iepirkumu sistēma (EIS) ir sarežģīta un grūti apgūstama”, “mazajam uzņēmējam nav vērts piedalīties, ja nevar ar savām piegādēm nosegt visus reģionus” u.c., tāpēc uzaicinātie eksperti tuvāk iepazīstinās ar EIS sistēmu, iespējām pārdot savu preci šajā sistēmā un labāk izmantot tās sniegtos ieguvumus. Seminārā interesentiem būs iespēja arī dzirdēt, kā e-izziņas var atvieglot uzņēmēja darbu un tuvāk iepazīties ar e-konkursu darbības specifiku. Seminārā varēs uzklausīt ne tikai ekspertu viedokli, bet arī citu uzņēmēju pieredzes stāstus. Semināriem var reģistrēties ŠEIT. Tiešraidei varēs sekot līdzi E-prasmju mājas lapā.

RIX Technologies valdes locekle Eva Butāne norāda, ka: “Valstij ir nepieciešami veiksmīgi uzņēmēji, kas ražo preces un sniedz pakalpojumus. Lai uzņēmēji kļūtu veiksmīgāki, piedāvātu savas preces un pakalpojumus plašākam interesentu lokam, tiem nepieciešams palielināt savu produktu/pakalpojumu noieta tirgu. Liels solis ir panāks, piedāvājot iespēju pārdot savas preces vai pakalpojumus internetā, aplikācijās vai citos datortīklos: ja 2008.gadā šo iespēju izmantoja katrs piektais uzņēmums, tad 2014.gadā šo uzņēmumu īpatsvars ir divkāršojies, sasniedzot 10% no kopējā uzņēmumu skaita. Neskatoties uz to, Latvija joprojām atpaliek no Eiropas vidējiem rādītajiem. Tādēļ kā nākamo līmeni uzņēmumu attīstībai varam rekomendēt uzņēmējiem iegūt lielāku klientu loku, izmantojot Elektronisko iepirkumu sistēmu.”

“Pēdējos gados IKT aizvien vairāk integrējas visdažādākajās nozarēs, no atsevišķas biznesa nozares kļūstot par dzinējspēku visai ekonomikai, jo tieši darbinieku zināšanas IKT jomā lielā mērā nosaka uzņēmumu konkurētspēju. To, cik svarīgas ir digitālās prasmes uzņēmumu attīstībā, labi paradīja LIKTA īstenotā ESF projekta “Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem” dalībnieku vadītāju aptauja. 96% uzņēmumu vadītāju norādīja, ka visas vai lielākā daļa apmācību bija atbilstošas mazā biznesa procesiem uzņēmumā. 92.4% no uzņēmējiem izcēla pozitīvo ietekmi uz darbinieku produktivitāti, 60.1% respondentu akcentēja iegūto prasmju ietekmi uz uzņēmuma konkurētspējas veicināšanu, bet 71,9% – pozitīvo ietekmi uz uzņēmuma attīstību,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Latvijā E-prasmju nedēļa notiek jau septīto reizi. Šogad tā norisinās no 7.marta līdz 12.martam, un to koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir AS “RIX Technologies”, “Microsoft Latvija” un VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC). Nedēļas organizēšanā iesaistījušies arī partneri no IKT nozares uzņēmumiem, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora.

E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm. T ās mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem.

Izsaki savu viedokli