Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kaspersky Lab vadošā vīrusu analītiķa Sergeja Golovanova komentārs par uzbrukumu risku internetbankām

Pēdējo sešu mēnešu laikā uzņēmums Kaspersky Lab ir reģistrējis vairāk nekā pusmiljonu mēģinājumu uzbrukt tiešsaistes banku lietotājiem visā pasaulē. Pēc šā rādītāja Latvija atrodas 79. vietā, starp Bulgāriju un Uzbekistānu, to valstu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir pakļauti šāda veida apdraudējumiem.

Kibernoziedznieku uzbrukums draud internetbanku lietotājiem ar visu ietaupījumu zaudējumu. No bēdīgi slaveniem piemēriem var minēt gadījumu 2008. gadā, kad interneta ļaundari uzbruka Royal Bank of Scotland. Toreiz tikai pusstundas laikā hakeriem izdevās nozagt no šīs bankas noguldītāju kontiem 10 miljonus dolāru. Šādu notikumu rezultātā bankas var zaudēt reputāciju un klientus, kas savukārt nākotnē var izraisīt visnopietnākās sekas konkrētajai finanšu iestādei.

Pēc Latvijas banku sistēmas ziņām, 2009. gadā valsts teritorijā apgrozībā bija vairāk nekā 2 miljoni norēķinu karšu. Vidēji uz katrām 2000 norēķinu kartēm notiek 1 hakeru uzbrukums ar mērķi nozagt naudu. Pēc banku drošības un kibernoziedznieku aktivitātes rādītāja Latviju var ierindot valstu saraksta vidusdaļā.

Ikvienam internetbankas pakalpojumu lietotājam būtu jānodrošinās ar individuālo antivīrusu aizsardzību. Šim nolūkam var ieteikt Internet Security vai Total Security klases programmatūras, kas lietotājam nodrošina vispusīgu aizsardzību. Mūsu uzņēmumā ražotie šāda veida izstrādājumi ir Kaspersky Internet Security 2011 un Kaspersky PURE.Turklāt programmatūru efektivitātes nodrošināšanai ir regulāri jāatjauno antivīrusu datubāzes un visas lietotnes. Vislabāk ir pilnīgi izolēt datoru, ar kuru tiek veiktas banku operācijas, no jebkādas ārējās ietekmes. Tas ietver, piemēram, atteikšanos no dokumentu apmaiņas ar draugiem. Var arī ieteikt banku darījumus internetā veikt no dažādiem datoriem.

Saistītās tēmas: Drošība

Izsaki savu viedokli