Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Telekomunikāciju operatora Triatel apgrozījums 2008. gadā bija 7 milj. latu, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa salīdzinājumā ar 2007. gadu tika dubultota un sasniedza 200 000 latu. Palielinājās arī ieņēmumi pirms nodokļu nomaksas un amortizācijas, kas 2008. gadā bija 1,3 milj. latu. „Pagājušā gada sākumā Triatel pabeidza mobilā interneta tīkla izbūvi visā Latvijā, tādēļ strauji auga klientu skaits, kas arī atspoguļojas uzņēmuma rādītājos. Tas tikai pierāda – kaut arī dzīvojam digitalizācijas laikmetā, tomēr vēl joprojām daudziem nebija pieejams internets. Turklāt pat galvaspilsētā Rīgā, kas skaitās tehnoloģiski visattīstītākā pilsēta Latvijā, daļai iedzīvotāju pirms mūsu tīkla izveides nebija nekādu iespēju pieslēgties internetam. Īpaši runājot par privātmājām, kuru skaits strauji pieauga celtniecības buma laikā,” skaidro Triatel valdes priekšsēdētājs Raimonds Peļņa.

Uzņēmums šogad iecerējis kāpināt apgrozījumu par 5-7%, savukārt peļņu plānots trīskāršot salīdzinājumā ar 2008. gada rādītājiem. „Protams, plāni ir atkarīgi no tā, kā attīstīsies tautsaimniecība un kāds būs vispārējais ekonomiskais stāvoklis valstī. Šī brīža situācija ir sarežģīta – cilvēkiem tiek samazinātas algas, uzņēmumiem paaugstināta PVN likme, trūkst apgrozāmo līdzekļu. Skaidrs, ka tas ietekmē arī telekomunikāciju tirgu. Tāpēc ir grūti precīzi prognozēt šī gada darbību, tomēr mēs plānojam pakāpenisku attīstību un apgrozījuma pieaugumu,” uzsver R. Peļņa.

2007. gadā uzņēmums strādāja ar 6,3 miljonu latu lielu apgrozījumu un nopelnīja 100 000 latu. Savukārt ieņēmumi pirms nodokļu nomaksas un amortizācijas sasniedza 1,2 milj. latu.

Triatel mobilā interneta tīkls pārklāj 98% Latvijas teritorijas. Tas šobrīd ir plašākais šāda veida tīkls Latvijā.

Izsaki savu viedokli