Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielai daļai datoru lietotāju ir pilnībā pietiekami ar tiem centrālo procesoru dzesētājiem, kas iekļauti komplektā ar pašu procesoru. Entuziasti, lai samazinātu datora trokšņu līmeni, vai labāk dzesētu virstaktētu procesoru, izmanto trešo ražotāju veidotus dzesētājus. Kā izrādās, tad tie var fiziski sabojāt Intel Skylake sērijas procesorus un pamatplates.

SubstratDickenVergleich-pcgh-640x426

Intel Skylake pret Intel Haswell

Potenciālos draudus atradis Vācijas portāls Games Harware. Kā izrādās, tad Skylake sērijas procesora pamatne ir plānāka par, piemēram Haswell. Izmantojot trešo ražotāju dzesētājus, kas lielākajā daļā gadījumu ir smagāki par oriģinālajiem, kā rezultātā var tikt salocīts kā procesors, tā pamatplates procesora ligzdas kontakti.

Noctua. Arctic Cooling, Thermaltake, Thermalright un citi populāri dzesētāju ražotāji komentējuši, ka bojājumi var rasties datora piegādes procesā, vai datoru pārvietojot. Veicot šādas darbības, pagaidām ieteikts dzesētāju pirms tam noņemt. Scythe ziņo, ka saviem klientiem nodrošinās bezmaksas skrūvju komplektu, kas palīdzēs atrisināt problēmu.

Interesanti, ka ar katru procesoru paaudzi, Intel dokumentē maksimālo statisko spiedienu kāds pieļaujums, Skylake gadījumā tas ir tāds pats kā vecākas paaudzes procesoriem – 22.6 kilogrami. Pagaidām nav zināms vai kāds no trešo pušu procesoru dzesētāju ražotājiem šo rādītāju ir pārsniedzis, tomēr visi kā viens norāda, ka viņu dzesētāji atbilst Intel norādītajām specifikācijām.

Intel ziņo, ka ir uzsākuši pārbaudi.

Izsaki savu viedokli