Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Droši vien katrs tehnoloģiju entuziasts būs sastapies ar situāciju, kad tiek iegādāts kāds gadžets, kurš atbalsta tīkla savienojumu, un ierīcei vieta paredzēta tieši tajā vietā, līdz kurai nestiepjas mūsu tīkla kabelis un/vai WiFi savienojums.

Šādā situācijā ir pieejami vairāki risinājumi – WiFi savienojuma paplašināšana, tīkla kabeļa izvilkšana vai arī adapteri, kas ļauj mājas elektrotīklu pārvēst arī par ethernet tīkla interfeisu. Šodien tieši apskatīsim ierīci, kas ļauj šīm vajadzībām izmantot mājas elektrotīklu – Trendnet TPL-406E2K.

IMG_6751

Komplektācijā ietilpst divas salīdzinoši kompaktas ierīces, to izmēri ir 70 x 50 x 63 milimetri. Uz katras ierīces ir 3 informatīvās diodes, RJ45 pieslēgvieta, kā arī attiestatīšanas/sinhronizēšanas taustiņš. Tāpat arī komplektācijā iekļauti divi tīkla kabeļi, kā arī disks ar lietotāja pamācību un konfigurēšanas aplikāciju, kuras izmantošana gan nav obligāta.

IMG_6750

Savu TPL-406E2K slēguma klāstu varam paplašināt līdz pat 8 ierīcēm – viena, kas pieslēgta mājas rūterim vai interneta savienojuma kabelim un 7, ar kurām šis savienojums tiek dalīts. Ierīču savienošana aizņemt dažas sekundes – atliek tās iespraust rozetē un drošības nolūkos piespiest sinhronizēšanas taustiņu – 128 bitu AES datu šifrēšana parūpēsies par to, lai mūsu tīkls ir drošībā. Ražotājs norāda, ka tīkla rādiuss ir līdz pat 300 metriem, protams, jāņem vērā, ka tas ir atkarīgs no mūsu elektrotīkla infrastruktūras, kabeļu kvalitātes un citiem faktoriem. Loģiski, ka TPL-406E2K darbosies tikai tad, ja tiks iesprausti rozetēs, kas atrodas vienā lokālajā elektrotīklā.

IMG_6748

Ražotāji sola teorētisko datu pārsūtīšanas ātrumu līdz pat 500 megabitiem sekundē. Protams, ka reālos apstākļos šo ātrumu nesasniegsim un tas būs atkarīgs no virknes dažādu faktoru.

Mūsu testu laikā šo ierīci izmēģinājām dzīvojamajā mājā, kuras elektrotīkls ir aptuveni 20 gadus vecs, attiecīgi nav uzskatāms par to jaunāko un svaigāko. TPL-406E2K ierīces tika pieslēgtas rozetēm, kuras viena no otras atrodas aptuveni 25 metru kabeļu attālumā.

Testējot ierīci, vidējais datu pārsūtīšanas ātrums bija aptuveni 57 megabiti sekundē, kas protams ir visai tālu no teorētiskā datu pārraides ātruma, taču būs pietiekami pat HD video straumēšanai. Runājot par tīkla aizkavi jeb ping – salīdzinājām to gan bez, gan izmantojot TPL-406E2K ierīces. Atšķirība bija ļoti minimāla – maksimums 5 milisekundes, attiecīgi šāds risinājums būs noderīgs arī  spēļu entuziastiem, piemēram, lai savu spēļu konsoli nodrošinātu ar tīkla savienojumu.

IMG_6749

Japiemin, ka ierīces ātrdarbība ir stabila, lietojot to aptuveni nedēļu nenovērojām nekādas aiztures vai “uzkāršanās”.

Trendnet TPL-406E2K aptuvenā cena par komplektu, kurā ietilpst divi adapteri ir 40 lati. Ierīces būs piemērotas apskata sākumā minētajos gadījumos – kad nav iespējams vai ir pārāk sarežģīti izvilkt kabeli, kā arī nav vēlmes uzstādīt WiFi savienojumu. Jāpiemin, ka tieši šādus adapterus uzstādīt būs visvieglāk.

Saistītās tēmas: trendnet

Izsaki savu viedokli