Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz mūsu rokās ir nonācis kompānijas Trendnet ražotais AC1750 bezvadu maršrutētājs jeb rūteris.

Komplektācijā tiek iekļauts pats – maršrutētājs, barošanas adapteris, viens tīkla kabelis, kā arī lietotāja pamācība un disks.

Savos izmēros Trendnet TEW-812DRU nebūs tas mazākais maršrutētājs. Ierīce paredzēta novietošanai vertikālā stāvoklī – tās priekšā novietotas informatīvās diodes, savukārt visas pieslēgvietas, kā jau tas pienākas, atrodamas ierīces aizmugurē. Papildus ierastajām tīkla pieslēgvietām, Trendnet ierīci aprīkojuši ar USB savienojuma atbalstu, kas ļaus šo produktu izmantot kā NAS jeb tīkla disku, pieslēdzot tam USB zibatmiņu vai ārējo cieto disku. Korpusa augšējās un apakšējās plaknes kalpo maršrutētāja dzesēšanai, attiecīgi tās nevajadzētu pārklāt.

IMG_6742

Ar ko tad šis maršrutētājs ir īpašs? Atšķirībā no ierastajiem bezvadu tīklu standartiem, tas atbalsta arī salīdzinoši jauno un krietni ātrāko “ac” standartu, kura teorētiskais datu pārraides ātrums sasniedz pat 1300 megabitus sekundē. Protams, mājas apstākļos šādu rezultātu nesasniegt, tomēr jebkurā gadījumā šim standartam jābūt ievērojami ātrākam un stabilākam.

Ierīces vadības panelis, kuram varam piekļūt no tīmekļa pārlūkprogrammas ir visnotaļ intuitīvs un, mūsuprāt, būs saprotams arī ne tik pieredzējušiem lietotājiem. Protams, šīs ierīces gadījumā mūs visvairāk interesē pieejamie uzstādījumi un iespējas tieši bezvadu tīklam.

IMG_6744

Kā viens no būtiskiem plusiem jāmin iespēja vienlaicīgi darboties kā 2.4, tā arī 5 gigahercu frekvencēs. Tieši pēdējā frekvence uzskatāma par nosacīti tīru, respektīvi, tajā darbosies mazāks ierīču skaits nekā 2.4 gigahercos, attiecīgi nodrošinot mazāk traucējumu. Tiesa, jāņem vērā, ka virkne ierīču vai tīkla karšu var šo standartu neatbalstīt, tāpēc ir ļoti noderīgi, ja reizē pieejams abu frekvenču atbalsts.

Trendnet TEW-812DRU atbalsta šādus WiFi standartus – IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, 802.11a, no kuriem tikai 5GHz frekvencē darbojas 802.11ac un 802.11a standarti, savukārt 802.11n darbojas abās frekvencēs.

IMG_6743

Lai pārbraudītu maršrutētāja veiktspēju un testētu tā darbību, izmantojām šī paša ražotāja USB adapteri TEW-805B, kurš arīdzan nodrošina darbību 802.11ac standartā.

Pirmo testējām ierīces spēju darboties kā NAS jeb tīkla cietajam diskam, pie Trendnet TEW-812DRU pieslēdzām USB 2.0 savienojumu atbalstošu ārējo cieto disku. Testus veicām gan FAT32, gan arī NTFS failu sistēmās. Jāpiemin, ka tieši darbā ar NTFS Trendnet lolojums bija lēnāks – rakstīšanas un lasīšanas ātrumi attiecīgi sastādīja 2.2 un 5.5 megabaitus sekundē, savukārt FAT32 sistēmā šie ātrumi ir attiecīgi 5 un 6.4 megabaiti sekundē. Ir skaidrs, ka pilnvērtīga NAS iekārta nodrošinās krietni lielāku ātrumu, tomēr šāda iespēja bezvadu maršrutētājā uzskatāma par patīkamu ekstru. Jāpiemin, ka iespējams arī uzstādīt FTP serveri, lai saviem failiem piekļūtu no jebkuras vietas, kur pieejams tīmekļa savienojums.

IMG_6745

Protams, nākamais kas varētu interesēt ir šī maršrutētāja darbība jau iepriekš aprakstītājā 802.11AC režīmā. Šajā gadījumā vidējais augšupielādes ātrums sasniedza 106, savukārt lejupielādes – 135 megabitus sekundē, attiecīgi varam būt droši, ka, darbinot šo maršrutētāju WiFi režīmā 802.11ac standartā, tas spēs pilnvērtīgi izmantot 100 megabitu optisko internetu.

Loģiski, ka bez ierīces ātrdarbības, svarīga arī ir tās stabilitāte. Trendnet TEW-812DRU testējām aptuveni nedēļu, mājas režīmā. Pie ierīces regulārā caur WiFi bija pieslēgti divi viedtālruņi, televizors, planšetdators, kā arī divi portatīvie datori, savukārt caur kabeli – vēl viens televizors, kā arī stacionārais dators. Šajā laikā nekādas sūdzības neradās, kā arī netika novērota maršrutētāja uzkāršanās.

Trendnet TEW-812DRU cena Latvijas interneta veikalos ir sākot no Ls 100. Piekritīsim, ka tā nav maza un paredzams, ka 802.11ac maršrutētāju cenas tuvākajā laikā arī saglabāsies relatīvi augstas. Runājot par konkrēto ierīci – tā nodrošina gan labu veiktspēju, gan arī ikdienas lietošanā šķiet pietiekami stabila un ātra, turklāt, jāņem vērā, ka izmantojot, piemēram, PCI ligzdas AC standarta bezvadu tīkla karti tiktu sasniegti vēl labāki ātrdarbības rādītāji. Kā vienīgo mīnusu varam minēt mazos lasīšanas/rakstīšanas ātrumus, pieslēdzot maršrutētājam cieto disku.

Saistītās tēmas: maršrutētājitrendnet

Izsaki savu viedokli