Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien īsumā apskatīsim Trendnet piedāvāto TEG-S16Dg 16 ligzdu komutatoru, kurš atbalsta energoresursus ekonomējošo GREENnet tehnoloģiju.

Trendnet TEG-S16Dg ir aprīkots ar sešpadsmit 10/100/1000Mbps Auto-MDIX gigabita tīkla pieslēgvietām. Ierīces aizmugurē novietota barošanas kabeļa pieslēgvieta, kā arī ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis, savukārt priekšpusē varam atrast tīkla pieslēgvietas, kā arī informatīvās diodes. Ventilācijas režģi novietoti sānos. Ierīces apakšā iespējams pielīmēt no gumijas veidotas kājiņas, kas iekļautas komplektācijā. Tāpat arī komplektācijā ir iekļauts barošanas kabelis. Trendnet TEG-S16Dg korpuss ir veidots no metāla.

IMG_6730

Ierīce aprīkota ar iebūvētu barošanas bloku, kurā integrēta jau pieminētā GREENnet tehnoloģija, kas automātiski samazina strāvas patēriņu tad, ja netiek izmantota kāda pieslēgvieta, kāda no pieslēgtajām ierīcēm ir izslēgta, kāda no pieslēgtajām ierīcēm ir pārgājusi energoekonomiskajā režīmā, kā arī balstoties uz tīkla kabeļa garumu. Salīdzinājumā ar citiem šī paša ražotāja komutatoriem, kuros netiek izmantot minētā tehnoloģija, TEG-S16Dg patērē līdz pat 70 procentiem mazāk elektroenerģijas. Ražotājs norāda, ka ierīces maksimālais enerģijas patēriņš ir 7.2 vati. Maksimālā iekārtas datu caurlaidība ir 32 gigabiti.

IMG_6733

Jāpiemin, ka ierīce būs maksimāli klusa, jo tajā nav iebūvēts mehānisks dzesēšanas risinājums, kā jau minējām, dzesēšanai tiek izmantoti režģi produkta sānos, kas palīdz nodrošināt gaisa plūsmu. Attiecīgi ierīces sānus nevajadzētu aizklāt. Priekšpusē novietotās LED diodes lieti noder, lai redzētu pieslēguma aktivitāti, kā arī savienojuma ātrumu.

IMG_6732

Pateicoties gigabita pieslēgvietām, ierīce nodrošina datu pārraidi ar teorētisko ātrumu līdz pat 125 megabaitiem sekundē, šeit gan jāņem vērā, ka arī pieslēgtajām ierīcēm attiecīgi jānodrošina gigabita savienojuma atbalsts. Praksē pārliecinājāmies, ka datu pārraides ātrums starp diviem datoriem, kuri aprīkoti gan ar gigabita tīkla kartēm, gan SSD diskiem sastādīja aptuveni 110 megabaitus sekundē, kas ir ļoti tuvu solītajam teorētiskajam datu pārraides ātrumam.

IMG_6731

Trendnet TEG-S16Dg aptuvenā cena Latvijas interneta veikalos ir 53 lati, kas ir atbilstoša par šādas klases un veiktspējas produktu.

IMG_6736

Saistītās tēmas: komutatoritrendnet

Izsaki savu viedokli