Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien, 23. martā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinās Karjeras diena, kuras ietvaros jebkuram institūta studentam ir iespēja uzzināt gan par darba iespējām, gan inovatīvajiem risinājumiem, kurus var rast, izmantojot zināšanas un radošo domāšanu. Pasākuma ietvaros ar lekciju viesojās IT uzņēmuma Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) klientu attiecību vadības pārmaiņu grupas vadītājs Aleksandrs Radčenko. Eksperts studentiem stāstīja par to, kā nākotnē interneta attīstība mainīs mūsu ikdienas dzīvi, līdz ar to atgādinot par IT studiju nozīmi mūsdienās.

“Lietu internets” (no angļu valodas – Internet of Things) arvien straujāk nojauc robežas starp fizisko un digitālo vidi, dažādi sensori un tīklu tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un līdz ar citām informācijas tehnoloģiju tendencēm “lietu internets” pašlaik ir popularitātes augstākajā punktā. Tādēļ IT uzņēmums Tele2 SSC turpina vieslekciju ciklu Latvijas augstskolās, kurās jomas speciālisti dalās pieredzē no savas darba ikdienas, kā arī iezīmē būtiskākās “lietu interneta” tendences un ietekmi.

Lekcijas ietvaros studentiem tiek sniegti uzskatāmi piemēri gan par nākotnes iespējām un “lietu internetu”, gan ikdienas izaicinājumiem, piemēram, kā rast risinājumu situācijās, kad šķietami izejas nav. Piemēram, kā risināt situāciju, kad ir nepieciešams paplašināt tīkla pārklājumu, bet konkrētā teritorija ir kultūras mantojuma ietvaros un nav atļaujas izvietot antenu. “Jebkurš izaicinājums – gan darbā, gan personīgajā dzīvē, sniedz iespēju kļūt radošam, meklēt aizvien jaunus risinājumus neordinārām situācijām,” par savu pieredzi stāsta Aleksandrs Radčenko.

“Nākotne realizējas jau tagad – “lietu internets” tiek izmantots arī šodien, piemēram, jaunākās paaudzes automašīnās, kur autovadītājs kļūst par procesa baudītāju, nevis kontrolētāju. 2020. gadā ir plānots atklāt 5G internetu, kas inovatīvo ierīču skaitu dubultos, kā arī ļaus šīm inovatīvajām sistēmām darboties ātrāk un kvalitatīvāk,” skaidro Aleksandrs Radčenko.

Ne mazāk būtiska šo lekciju sastāvdaļa ir iespēja studentus iepazīstināt ar iespējamo nākotnes darba vidi, parādīt, ka darbs var kļūt par sirdslietu un motivēt sasniegt arvien augstākus individuālos sasniegumus.

Izsaki savu viedokli