Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja vien neesi aizrautīgs fotogrāfs, tad SD atmiņas kartes pieslēgvieta tavā MacBook Air vai MacBook Pro datora, droši vien, lielāko daļu laika stāv neizmantota. Vairāki ražotāji, ieskaitot Transcend, par to ir aizdomājušies un piedāvā kompaktas SD atmiņas kartes, kuras paredzētas, kā MacBook iebūvētās atmiņas paplašinājums.

IMG_9846

Šodien tuvāk apskatīsim Transcend piedāvāto JetDrive Lite risinājumu – uz mūsu testu galda 2013. gada beigu 15 collu Retina MacBook Pro un tieši šim modelim paredzēta Transcend JetDrive Lite atmiņa ar 256 gigabaitu ietilpību. Principā Transcend risinājums ir SD atmiņas karte, kuras formas pielāgotas, lai tikai nedaudz dirnētu ārā no datora alumīnija korpusa.

IMG_9847

Šeit gan mazs darvas piliens medus mucā – tā kā JetDrive Lite ir veidota no melnas plastmasas, tad nav tā, ka šī atmiņas karte ievietota MacBook būs nemanāma. Ir pieejami arī diskrētāki (un dārgāki) risinājumi, tiesa to izņemšanai atkal būs nepieciešami speciāli instrumenti. JetDrive Lite ir ļoti viegli izņemama, aizķerot to ar nagiem.

IMG_9850

 

Ja runājam par ātrumu, tad protams tas pat ne tuvu nebūs līdzīgs iebūvētā SSD diska ātrumam, tomēr ir pietiekams, lai šajā atmiņas karti varētu ērti izmantot kā papildus glabātuvi saviem failiem. BlackMagic Disk Speed Test aplikācija uzrādīja 63.2 MB/s rakstīšanas un 87.7 MB/s lasīšanas ātrumu. Uz šādas atmiņas tu negribēsi instalēt spēles vai aplikācijas, tomēr testējot ar iPhoto bibliotēku, pārliecinājos, ka ātrums būs pietiekošs (protams uz dzimtā SSD arī iPhoto bibliotēka darbosies raitāk). Starp citu, tā kā dators šo atmiņas karti uztver kā ārēju datu nesēju, tad tas var būt labs risinājums datu rezerves kopiju veidošanai ar OS X iebūvēto Time Machine aplikāciju.

DiskSpeedTest

Transcend JetDrive Lite atmiņas tiek piedāvātas četros dažādos izmēros, kas attiecīgi padara šo risinājumu saderīgu ar virkni Apple portatīvo datoru – MacBook Air, sākot no Late 2010, MacBook Pro 13″, sākot no Late 2012 un MacBook Pro 15″, sākot no Mid 2012 modeļa. JetDrive Lite atmiņas pieejamas ar 64, 128 un 256 gigabaitu ietilpību, MacBook Pro 13″ pieejamas tikai 64 un 128 gigabaitu atmiņas. 64 gigabaitu JetDrive Lite cena ir aptuveni 40 eiro, 128 gigabaitu – 80 eiro, savukārt 256 gigabaitu JetDrive Lite vari iegādāties par aptuveni 170 eiro.

IMG_9849

Šādam MacBook iebūvētās atmiņas paplašinājumam ir ļoti plašs pielietojums – vari to izmantot savu attēlu vai mūzikas bibliotēkas uzglabāšanai, Time Machine datu rezerves kopijām vai vienkārši kā papildus vietu saviem failiem.

IMG_9848

Saistītās tēmas: jetdrive litetranscendtranscend jetdrive lite

Izsaki savu viedokli