Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Windows, Linux, Sun OS, Mac OS. Kas tālāk? Car OS! Tādas japāņu autobūves kompānijas kā Honda, Nissan, Toyota, kā arī Toshiba un vēl sešas paziņojušas par plāniem izstrādāt automašīnām paredzētu operētājsistēmu. Projekts aizsākās jau aprīlī, kad Toyota šādu plānu bija iecerējusi paveikt viena pati, taču nu šim plānam – izveidot pamatsistēmu visām automašīnām, kam vēlāk „uzinstalēt” dažādas funkcijas – pievienojušies vairāki citi giganti. Yomiuri interneta vietnē šodien lasāma ziņa, ka arī Japānas valdība gatava iesaistīties grandiozajā projektā, kurā Toyota loma nu būs koordinēt visa notiekošā produktivitāti. Valdība gatavojas iesaistīties, sniedzot 8,41 miljona ASV dolāru ziedojumu 2008. gadā.

Tiek prognozēts, ka pirmais operētājsistēmas prototips būs redzams jau 2009. finanšu gadā, savukārt komerciālā lietošanā šāda sistēma tiks ieviesta tuvāko 13 gadu laikā – līdz nākamās desmitgades beigām.

Ko tas dos patērētājam? Pirmkārt jau ar vienotas sistēmas veidošanu iespējams samazināt cenu līdz šim dārgajiem borta datoriem ar visām to iespējām. Arī servisa izmaksām būtu jāsamazinās, jo nevajadzēs meklēt oficiālo izplatītāju, lai labotu sistēmas „kukaiņus”. Kā pēdējais, bet nepavisam ne mazsvarīgākais būtu iespēja pārsēsties no savas Hondas uz darba Lexus, nemēģinot atcerēties kā nomainīt salona apgaismojuma degšanas ilgumu attiecīgajam auto.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli