Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Toyota ekonomiskākā mašīna – Prius Plug-in – ir uzstādījusi jaunu rekordu Nirburgringas trasē Vācijā. Tiesa, atšķirībā no citām reizēm, runa nav par trases ātruma rekordu, bet gan par jaunu rekordu degvielas ekonomijā.

Toyota Prius Plug-in 20,5 kilometrus garo distanci pieveica 20 minūtēs un 59 sekundēs. Salīdzinājumam jāmin, ka pagājušajā gada septembrī Porsche 918 Spyder pieveica distanci vairāk nekā trīs reizes ātrāk (6 minūtes un 57 sekundes).

Tiesa, tieši Toyota mēģinājums izrādījās visekonomiskākais, patērējot mazāk par 100 ml degvielas jeb nodrošinot patēriņu 0,4 litri uz katriem 100 kilometriem. Ražotāja norādītajos rādītājos spēkrats patērē nedaudz vairāk par 2 litriem uz 100 km.

toyota-ring-record-1-1

Jāatzīmē, ka Toyota rekordu uzstādīja laikā, kad trase bija atvērta publiskajiem braucieniem. Tas savukārt nozīmē, ka spēkratam bija jāatbilst vairākām prasībām, viena no tām – sasniegt minimālo vidējo ātrumu 60 km/h.

Lai padarītu Prius Plug-in hibrīdu arī sportisku, Toyota auto apgādāja ar TRD (Toyota Racing Developments) sporta aprīkojuma komplektu, kurā ietilpst uzlabotas aerodinamikas detaļas, 18 collu diski un zemas rites pretestības riepas.

Jāatzīmē gan, ka, pateicoties salīdzinoši īsajai trasei, spēkratam izdevās to pieveikt pārsvarā izmantojot tikai akumulatoros uzkrāto elektroenerģiju un elektromotoru. 1,8 litru benzīna dzinējs tika izmantots brīžos, kad bija nepieciešams braukt kalnā.

Toyota-Prius-Plugin-Three

Saistītās tēmas: toyota prius

Izsaki savu viedokli