Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Aktualizējoties jautājumam par fosilo degvielu radīto piesārņojumu un bažām par to izsīkšanu tuvākajos gadu desmitos, populārākas kļūst idejas par alternatīvo resursu izmantošana. Toyota jau pavisam drīz atrādīs FCV koncepta ražošanas versiju, kas varētu revolucionizēt auto industriju.

FCV koncepta ražošanas versija tiks atrādīta Tokijas auto izstādē, kas norisināsies šī mēneša beigās. Toyota plāno, ka spēkrats masveida ražošanā varētu nonākt jau 2015. gadā.

Ar pilnu bāku būšot iespējams veikt 480 kilometru tālu ceļu, savukārt uzpildes process aizņems vien trīs minūtes.

Auto korpusa dizains veidots tā, lai maksimāli samazinātu gaisa pretestību, savukārt priekšgalā atrodas gaisa ieplūdes atveres. Iedvesmu dizaineri esot smēlušies no plūstoša ūdens. Salonā būšot vieta četriem pieaugušajiem, savukārt spēkrata maksimāla jauda sasniegs 134 zirgspēkus.

FCV koncepts ražo enerģiju, pateicoties ūdeņraža degvielas šūnas tehnoloģijai. Rezultātā vienīgais radītais blakusprodukts ir videi draudzīgais ūdens. Tiesa gan, jāatgādina, ka ūdeņradis lielos apjomos tiek iegūts, dedzinot fosilos kurināmos. Protams zinātnieki dotajā brīdī strādā pie alternatīvām metodēm.

Modeļa garums būs 4,67 metri, platums – 1,81 metrs, savukārt augstums sasniegs 1,54 metrus.

toyota fcv

Saistītās tēmas: toyotaūdeņraža

Izsaki savu viedokli