Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kriminālajā pasaulē automašīnu logu tonēšana ir ļoti izplatīta parādība, un pēc filmas “Ātrs un bez žēlastības” (The Fast and The Furious) demonstrēšanas kinoteātros visā pasaulē, tā nenoliedzami kļuva vēl populārāka. Bet vai jūs kādreiz esat mēģinājis tonēt nevis savas automašīnas stiklus, bet gan mobilo tālruni? Kāds genmay.com foruma lietotājs ir, tādēļ piedāvājam jūsu uzmanībai īsu viņa paveiktā aprakstu. Autors raksta, ka viņš vēlējās savam tālruni padarīt nedaudz iespaidīgāku un vienlaicīgi arī izturīgāku (viņa sakaru ierīcei bija noskrāpēts vāciņš). Tālāk viņš stāsta par to kā citi ir lietojuši krāsu baloniņus, tomēr, tā kā to krāsa neizskatās tik labi un ātri noskrāpējas, tēmas autors no šāda risinājuma izlēma atteikties…


Pēc ilgiem meklējumiem viņš izvēlējās TiN jeb titāna nitrīda tehnoloģiju, kas tiek plaši lietota urbju uzgaļu ražošanā, jo TiN pārvalks ir ļoti izturīgs. Tāpat šis materiāls tiek lietots dārgā gala pulksteņu ražošanā, lai tos padarītu izturīgus un skaistus.


Titāna nitrīds ir ļoti stingrs un ūdens izturīgs materiāls. Mīkstāka materiāla pārklāšanu ar TiN varētu salīdzināt ar stāvēšanu uz dubļiem, kuri ir pārklāti ar ledus kārtu. Urbju uzgaļos šī tehnoloģija tiek lietota, lai aizsargātu zem TiN atrodošos materiālu. Titāna nitrīds priekšmetam piešķir zeltainu nokrāsu.


Tomēr minētās tehnoloģijas lietošana ir ļoti dārga, līdz ar to tālruņa pārveidošanas process tā īpašniekam izmaksāja 2 līdz 3 tūkstošus ASV dolāru.

Melno krāsu veido TiAlN jeb titāna alumīnija nitrīds (modificēta TiN tehnoloģija ar līdzīgām īpašībām), bet zelta nokrāsu veido TiN jeb titāna nitrīds.

Starp citu, autors noskaidrojis arī no to, no kādiem materiāliem ir gatavots šis tālrunis: tā ekrāns patiesi ir no stikla, rāmis no hromēta dzelzs, bet aizmugure no anodizēta alumīnija.
Ierīce, kas tika lietota TiN uzklāšanai uz mobilā tālruņa

Izsaki savu viedokli