Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sporta kameru lietotāji mēnesī vidēji publisko vien trīs video, lai gan gandrīz visi aptaujātie publicētu daudz vairāk īsfilmu, ja rediģēšana nebūtu tik laikietilpīga un sarežģīta. To atklāj Eiropā veiktā aptauja par sporta kameru lietošanu, ko apkopojis tehnoloģiju zīmols „TomTom”. Rezultātā radīta pasaulē pirmā sporta kamera „TomTom Bandit”, kur video apstrādei nepieciešamais laiks saīsināts no 2,5 stundām līdz 2,5 minūtēm. TomTomBandit_03

Filmē gan ekstrēmas lietas, gan ģimenes ainas

Sporta kameru (action camera) cilvēks iegādājas ne jau lai filmētu vai montētu, bet gan lai dalītos piedzīvotajā ar citiem. Vidēji mēnesī sporta kameru lietotāji uzfilmē 3,5 stundu garus materiālus. Taču vienas video minūtes samontēšana patērē vidēji 2,5 stundas no cilvēka dzīves, apliecina aptaujas dati, ko „TomTom” apkopoja 2014. gadā, izvaicājot vairāk nekā 3000 sporta kameru lietotājus Lielbritānijā, Vācijā un Francijā.

Mēnesī sporta kameru lietotāji publicē līdz trim saviem videostāstiem, turklāt 89% gadījumā atzīstot, ka labprāt dalītos ar video daudz biežāk, ja video būtu vienkāršāk un ātrāk sagatavojams. Gatavos video trešdaļā gadījumu (32%) cilvēki izvieto FACEBOOK profilā, piektdaļā gadījumu (21%) YOUTUBE kanālā, bet 16% savus videostāstus pārsūta draugiem vai radiem individuāli caur failu apmaiņas vietnēm.

TomTomBandit_06

Ekstremālo sporta veidu fiksēšanai video sporta kameras izmanto 63% no kameru lietotājiem, turklāt vairāk nekā puse (56%) aptaujāto atzina, ka šo pašu sporta kameru izmanto arī ģimenes kopīgo piedzīvojumu iemūžināšanai. Līdz ar to filmēšanas procesam un video izveidei jābūt pēc iespējas vienkāršai un lietotājam draudzīgai, vairāk laika atstājot kopīgiem piedzīvojumiem, nevis vienatnīgai video pēcapstrādei.

Video no notikuma vietas 2,5 minūtēs

„Tas, kas cilvēkiem zog laiku, ko varētu veltīt piedzīvojumiem, ir milzīgiem video gigabaitiem pārpildīts dators un montēšanai nepieciešamās pūles un milzīgais laiks, kas jāpavada pie jaudīga datora. Vispirms jāatrod spilgtākie kadri, tad tos jāsalīmē un jānoformatē. Tāpēc bija svarīgi rediģēšanas laiku pēc iespējas samazināt,” skaidro „TomTom” produktu eksperts Aigars Kauliņš. Lai ļautu sporta kameru lietotājiem dalīties iespaidos uzreiz no piedzīvojuma vietas, „TomTom” īstenoja izaicinājumu, saīsinot video veidošanai nepieciešamo laiku no 2,5 stundām līdz 2,5 minūtēm.

Tā šogad „TomTom” radīja pilnīgi jaunu pasaulē pirmo 4k HD videokameru „TomTom Bandit” ar iebūvētu mediju serveri, kas padara montēšanu un dalīšanos ar video ātru un vienkāršu: sporta kameras lietotājam jāpakrata savs viedtālrunis, un video ir gatavs publicēšanai. Video automātiskā montēšana darbojas pateicoties saderīgai viedtālruņa mobilajai lietotnei, kurā ir superātrs skatu meklētājs. Lietotnē rediģēšanas režīmā var filmiņā viegli veikt izmaiņas, pievienot mūziku vai efektus, piemēram, ātrumu, kādā video kadri aizrit, pirms dalīties videostāstā ar draugiem.

Gudra kamera lietotājam bez pieredzes

Sporta kamera „TomTom Bandit” aprīkota ar gudriem sensoriem: GPS, žiroskopu, altimetru un akselerometru, pateicoties kuriem lietotājam ir viegli samontēt vienā mirklī elpu aizraujošu video. Sensori automātiski atrod un atzīmē aizraujošākos video mirkļus, balstoties uz ātrumu, augstumu, jaudu, paātrinājumu un sirdsdarbības pulsu. Taču lietotājs šo mirkļus jau filmēšanas laikā var atzīmēt arī pats, izmantojot vadības pogu vai tālvadības pulti. Kamera nodrošina augstas kvalitātes video, jo tai ir platleņķa lēca, augstvērtīgs 16 MP CCD sensors un jaudīgs procesors.

Lai pasargātu lietotāju no lieka satraukuma par to, vai kamera ir ieslēgta filmēšanas laikā, tai ir atsevišķa ieslēgšanas un atsevišķa izslēgšanas poga. Kamera ir vadāma ar vienu pogu, nesarežģījot filmēšanas procesu. Bez liekiem uztraukumiem un bez papildu ietvariem, vien uzliekot šļakatdrošu objektīva vāciņu, var filmēt piedzīvojumus arī zemūdens pasaulē līdz pat 50 metriem zem ūdens. Pēc nepārtrauktas trīs stundu filmēšanas, kameras baterijas (1900 mAh) uzlāde ērti notiek bez papildu vadu mudžekļiem, tiklīdz kameras USB izeja ir pievienota datoram.

Kamera „TomTom Bandit” jau ir pieejama arī Latvijā sporta un elektronikas veikalos (cena no 429 līdz 499 EUR).

Saistītās tēmas: kamerasTomTom

Izsaki savu viedokli