Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 6.septembrī, plkst. 12:00 pie Rīgas Motormuzeja, S.Eizenšteina ielā 6 tiks ielikts pamatakmens jaunajam Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centram. Ar šo notikumu tiks oficiāli uzsākta Daugavas labā krasta CSDD klientu apkalpošanas centra celtniecība un turpināta blakus esošā Rīgas Motormuzeja vērienīgā rekonstrukcija. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti nākamā gada vasarā.

Pamatakmens iemūrēšanas pasākuma piedalīsies:

Anrijs Matīss, satiksmes ministrs;

Andris Lukstiņš, CSDD valdes priekšsēdētājs;

Aivars Aksenoks, Rīgas Motormuzejs direktors;

Arnis Kleinbergs, projekta galvenais arhitekts no SIA „Arhis”;

Guntis Rāvis, SIA „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs.

Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas ietvaros notiek tās pārbūve, lai pēc iespējas paplašinātu ekspozīcijai domāto platību, uzlabotu ēkas energoefektivitāti,  izveidotu ērtu, mūsdienīgu ieejas risinājumu, uzlabotu apmeklētāju plūsmas organizāciju un nodrošinātu muzeja pilnīgu pieejamību visiem, t.sk. arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būtiski, ka projekts paredz vienlaikus maksimāli saglabāt Rīgas Motormuzeja vēsturisko veidolu un plānojumu.

Klientu apkalpošanas centra jaunbūves projekts paredz uzbūvēt mūsdienīgu CSDD publiskajam tēlam atbilstošu būvi, kura, lai arī savienota ar Motormuzeju (stiklota pāreja 3.stāva līmenī), vizuāli un funkcionāli būs pilnīgi patstāvīga. Jaunās ēkas stiklotais, viegli liektais apjoms stilistiski pretstatīts vēsturiskajai muzeja ēkai, tomēr nekonkurē ar to – tikai skaidri demonstrē jaunbūves tapšanas laiku un atšķirīgo funkciju.

csdd logo

Saistītās tēmas: csdd

Izsaki savu viedokli