Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Maijā Eiropas Savienības Tiesa lēma, ka Eiropas Savienības valstu pilsoņiem ir tiesības pieprasīt, lai meklēšanas portāli izdzēš informāciju, kas var negatīvi ietekmēt šo personu privātumu. Saprotams, ka tādas vietnes kā Google par šo lēmumu nebija sajūsmā, dēvējot to par apbēdinošu gan meklēšanas portāliem, gan e-vides publicistiem.

Jāatzīmē, ka pieņemtais lēmums paredzēja, ka Google pašiem jāizvērtē, kurš “aizmiršanas” pieprasījums ir pamatots un izpildāms.

Google gan norādījusi, ka “tiesības tikt aizmirstam” pieprasījumi ir grūti izvērtējami un subjektīvi, liekot vēlreiz pārskatīt šauro robežu starp personas privātumu un sabiedrības tiesībām zināt. Tas gan neietekmējot Google darba kvalitāti un viņi iegulda visus spēkus, lai paveiktu šo uzdevumu pareizi.

Lai noteiktu, kuri pieprasījumi ir apstiprināmi, Google komanda ņem vērā vairākus faktorus. Piemēram, ir svarīgi vai galvenais objekts ir slavenība vai kāda sabiedrībā zināma persona. Tāpat tiek ņemts vērā informācijas avota ticamība, iespējamā saistība ar politiskiem viedokļiem un vai informācija nāk no valdības puses. Google gan norāda, ka jebkurā gadījumā pieņemt lēmumu ir sarežģīti, bet iegūtais rezultāts ir viegli pakļaujams debatēm.

Jāatzīmē, ka pieprasījumu izpilde sagādā būtiskas problēmas ne tikai no satura izvērtēšanas viedokļa, bet arī tīri tehniskā ziņā. Vēl viens problemātisks aspekts atklājās pēc tam, kad Google dzēsa saiti uz kādu 2007. gada BBC rakstu. Tas radīja arī negatīvas emocijas pieminētās Britu raidsabiedrības nometnē.

Kopš maija Google ir saņēmusi vairāk nekā 70 tūkstošus “tiesības tikt aizmirstam”  pieprasījumu, kas skar vairāk nekā 250 tūkstošus mājaslapu. Kaut arī dotajā brīdī Google neatklāj, cik tieši no pieprasījumiem ir apstiprināti, domājams, ka daudzi no tiem ir saņēmuši atteikumus.

Google

Saistītās tēmas: google

Izsaki savu viedokli