Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Windows Vista atkal ir radījusi juridiskas problēmas, taču šoreiz nevis korporācijai Microsoft, bet gan kompānijām, kuras izmanto šo operētājsistēmu, ziņo The Register.
Vairāku lielu ASV kompāniju darbinieki iesnieguši tiesā prasības pret saviem darba devējiem, apgalvojot, ka Windows Vista ilgo sāknēšanas un izslēgšanas procedūru dēļ viņiem jāstrādā neapmaksātas virsstundas. Advokāts Marks Tīrmens no Rino pilsētas Nevadas štatā pastāstījis The Register, ka Windows Vista dēļ darbinieki katru nedēļu zaudējot samaksu apmērām par divām darba stundām.

Pēc Tīrmena aprēķiniem, trijos gados kompensācijas par šiem zaudējumiem varot sasniegt vairākus miljonus dolāru. Viņš pārstāv veselības apdrošināšanas kompānijas Cigna darbiniekus, bet prasības pret savām kompānijām iesnieguši arī AT&T Inc un UnitedHealth Group darbinieki – kopā vairāki tūkstoši.

Tīrmans norāda, ka Windows Vista problēma īpaši skar tos, kuriem maksā par stundām. Nelaime tāda, ka dažas kompānijas darba laika reģistrācijas sistēmas ir pievienojušas datoriem. Darbinieka ierašanās darbā tiek reģistrēta brīdī, kad viņš piesakās datorsistēmā, bet datoram ar Windows Vista operētājsistēmu sāknēšanas procedūrai vajadzīgs diezgan ilgs laiks, un tikai pēc tam darbinieks var veikt pieteikšanos sistēmā. Tas nozīmē, ka faktiski darbinieks laikus ierodas savā darbavietā, taču “oficiāli” viņa tur nav, kamēr viņš nav pieteicies sistēmā.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli