Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Teksasas Federālā tiesa kompānijai Microsoft ir aizliegusi Amerikas Savienotajās Valstīs tirgot populāro Microsoft Office biroja programmatūra paketes sastāvdaļu Microsoft Word. Aizliegums attiecas uz Microsoft Word 2003 un Word 2007 versijām. Tiesa kompāniju Microsoft atzina par vainīgu apzinātā autortiesību neievērošanā. Microsoft Word 2003 un Word 2007 versijās Microsoft piedāvā iespēju dokumentus saglabāt .docx jeb Office Open XML formātā, taču izrādās, ka 1998. gadā kāds Kanādas uzņēmums ar nosaukumu i4i jau bija patentējis failu formātu kurā “ar dokumenta saturu un arhitektūru var manipulēt atsevišķi”, līdz ar to Microsoft pārkāpj autortiesības, lietojot Office Open XML formātu jaunākajās programmas Word versijās.

Šī gada maijā Teksasas Federālā tiesa Microsoft lika izmaksāt uzņēmumam i4i nenomaksāto honorāru 200 miljonu ASV dolāru vērtībā. Pie kam toreiz tika publicēta virkne e-pastu, kuros it kā bija redzams, ka uzņēmums zināja, ka i4i patents tiek pārkāpts. Tomēr Microsoft ar šo lēmumu nebija mierā, un apsolīja to pārsūdzēt.

Tagad tiesa, līdz galīgā lēmuma pieņemšanai, pasaulē lielākajam programmatūras izstrādātājam ir noteikusi aizliegumu Amerikas Savienotajās Valstīs tirgot Word 2003 un Word 2007 programmas. Pie kam tiesa kompānijai Microsoft ir noteikusi papildus 40 miljonus ASV dolāru sodu par apzinātu patenta pārkāpumu un vēl virkni citu naudas sodu (piemēram, Microsoft katru dienu līdz galīgā sprieduma pieņemšanai un zaudējumu segšanai ir jāmaksā 144 060 ASV dolāru liels naudas sods).

Līdz ar to šobrīd Microsoft nedrīkst tirgot nevienu Microsoft Office biroja programmatūras paketes versiju, kurā ir iekļauta programma Word ar kuru var atvērt .XML, .DOCX vai .DOCM failus vai jebkādu citu XML dokumenta formātu.

Tā kā Office programmatūras pakete, kuras viena no galvenajām sastāvdaļām ir programma Word, kompānijai nes ļoti lielus ienākumus un .docx formāts tagad ir kļuvis par Word dokumentu standarta formātu, Microsoft rīcība, pārsūdzot spriedumu, ir pašsaprotama. Pagaidām Microsoft nav nākuši klajā ar oficiālu komentāru par šo aizliegumu.

Izsaki savu viedokli