Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Texas Instruments, bieži apzīmēti vienkārši kā TI, nav tie mazākie mobilo ierīču procesoru ražotāji. Kompānija viesojās arī Lasvegasā, CES izstādē, kur izrādīja savu jaunāko eksperimentu – OMAP 5 mobilo ierīču procesoru, kas mūsu ierīcēs varētu parādīties tikai 2013. gadā.

OMAP 5 procesora pamatā ir divi ARM Cortex A15 kodoli, kas darbojas ar 2GHz augstu frekvenci, un PowerVR SGX 544MP2 grafiskais procesors. OMAP 5 tiks galā ar USB 3.0 un pat SATA, kas ir tiešām iespaidīgi mobilajai ierīcei. Ja šie skaitļi jums vēl nešķita iespaidīgi, pieminēsim, ka paši ARM apstiprināja – 1.5 gigahercu Cortex A9 kodols (kāds ir teju visos, pat jaudīgākajos mūsdienu viedtālruņos) jaudas ziņā ir pielīdzināms 800 megahercu Cortex A15 kodolam. Ja šos 800 megahercus uzgriežam līdz 2 gigaherciem, iegūstam jaudu, kas ir pielīdzināma 3.75 gigahercu Cortex A9 kodolam!

Kā jau minējām, TI paredz, ka pirmās OMAP 5 ierīces nonāks pārdošanā 2013. gada sākumā, taču izslēdzams nav variants, ka daži agresīvāki un ātrāki ražotāji šo procesoru savās ierīcēs centīsies iedabūt jau pirms šī gada beigām.

Saistītās tēmas: cortex-a15omap 5texas instrumentsti

Izsaki savu viedokli