Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Beidzot, pēc ilggadējas solīšanās, Intel mobilais procesors, kas pielāgots viedtālruņiem un planšetdatoriem, ir kļuvis par realitāti un Lenovo jau paziņoja par pirmo ierīci, kas pie šī procesora tiks. Ļaudis no AnandTech jau paspēja paspēlēties ar Intel Z2460 (Medfield) ierīci, un izgāja pāris testus, kas pierādīja jau gaidīto – Intel procesors burtiski atstāj putekļos visus ARM brīnumus.

Intel Madfield procesora pamatā ir viens Atom kodols ar 512 kilobaitu L2 kešatmiņu, PowerVR SGX 540 grafiskais procesors un divu kanālu LPDDR2 atmiņas interfeis. Kā redzams, Intel Madfield sakauj visus vadošos viedtālruņus tīmekļa pārlūkprogrammas darbības ātrumā, pie tam, pat ar ievērojamu rezervi, nevis tikai par pāris punktiem.

 

Lai arī daudzi  grafiskās veiktspējas testi netika veikti, AnandTech apgalvo, ka Intel platforma tomēr apsteidza ARM procesorus, taču ne ar tik lielu rezervi, kā citos testos. Par to varam pateikties nedaudz virstaktētajam OMAP 4460 grafiskajam procesoram, kas darbojās ar 400MHz augstu frekvenci. Citās mobilajās ierīcēs 4. sērijas OMAP grafiskie procesori parasti griežas uz aptuveni 300MHz.

Uzreiz sāk rasties aizdomas par lielu elektroenerģijas patēriņu, taču arī šeit Intel mums ir sagatavojuši pārsteigumu. Kā redzams grafikā, kurā nenosauktie viedtālruņi ir HTC Sensation, Motorola Droid 3, iPhone 4S, LG Optimus 2x un Samsung Galaxy S II, Intel platforma ir pat ļoti taupīga un nebūt neatpaliek no ARM.

Jācer, ka Lenovo savu pirmo Intel Madfield ierīci BOOT.lv redakcijai iedos pēc iespējas drīzāk.

 

Saistītās tēmas: intelmadfieldZ2460

Izsaki savu viedokli