Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Bezvadu internets mūsdienās ir pilnībā ierasta parādība, līdz ar portatīvo datoru, viedtālruņu, planšetdatoru un citu gadžetu attīstību, WiFi atrodams teju jebkurā mājoklī, kurā pieejams interneta pieslēgums.

Vēl joprojām lielākā daļa lietotāju WiFi izmanto 2.4 gigahercu frekvecē, nereti radot viens otram traucējumus, tieši tāpēc, ja vēlies pilnvērtīgi izmantot bezvadu internetu un dzīvo daudzzīvokļu ēkā vai citā vietā, kur apkārt ir daudz bezvadu rūteru vai piekļuves punktu, tad ir vērts apdomāt par sava tīkla darbināšanu 5 gigahercu frekvencē, ja to atbalsta iekārtu tīkla adapteri. Šodien apskatīsim TP-Link ražoto TL-WR2543ND bezvadu rūteri, kurš šādu iespēju nodrošina.

Lai iegūtu rezultātus, kas interesētu mājas lietotājam, rūteris attiecīgi testēts daudzdzīvokļu ēkā, kurā uztveramības zonā bija vēl vismaz 9 citi WiFi signāli. Izmantots Lattelecom optiskā interneta pieslēgums ar ātrumu līdz 200 megabitiem sekundē.

Testa gaita – WiFi kanālu iestatījumi: auto, nomainot frekvenci un standartus rūteris restartēts, 3 reizes iziets Speedtest.lv ātruma tests ar 2 minūšu starplaiku, vērā ņemts vidējais rezultāts. Rūtera attālums no datora: aptuveni četri metri, starpā viena aptuveni 20 centimetrus bieza siena. Paslēpts SSID, bez paroles.

Speedtest.lv uzrādītais rezultāts pieslēdzot kabeli pa taisno pie datora, bez rūtera starpniecības bija šāds:

Ņemot vērā, ka daļa mūsu gadžetu, piemēram viedtālruņi vai atsevišķi vecāki portatīvie datori varētu neatbalstīt 5 gigahercu frekvenci un/vai n standartu, tad testēšanu uzsākām ar 802.11 b g un n standartu miksli 2.4 gigahercu frekvencē, sasniegtais rezultāts:

Nākamais ātruma izmēģinājums tik veikts tādā pašā frekvencē, taču atbalstot tikai 802.11n standartu, sasniedzām šādu ātrumu:

Visbeidzot ķērāmies pie 5 gigahercu frekvences izmēģinot to 802.11n standartā, loģiski, ka šādā gadījumā tika sasniegts arī augstākais WiFi ātruma rezultāts:

Tāpat arī veikts izmēģinājums caur vadiem, izmantojot rūtera komplektācijā iekļauto patch kabeli, šajā gadījumā tika sasniegts šāds rezultāts:

Kā redzams, tad bezvadu pārraides rezultāti nebūt nav tie sliktākie, ņemot vērā to, ka starp rūteri un datoru nebija tiešā redzamība. Jāatzīmē, ka Speedtest.lv uzrādītie rezultāti atspoguļojās arī reālajā dzīvē, atsevišķos gadījumos ne-sintētiskie rezultāti bija pat jūtami ātrāki, piemēram lejupielādē 802.11n 5Ghz režīmā saniedza un brīžiem pārsniedza 7 megabaitus sekundē!

TP-Link TL-WR2543ND var lepoties ar USB cieto disku, zibatmiņu un printeru atbalstu. Cieto disku iespējams izmantot kā tīkla disku, FTP un DLNA serveri. Testējot sasniedzām aptuveni 3 megabaitu sekundē, kā lasīšanas, tā arī rakstīšanas ātrumu pievienotā cietajā diskā. Printeru atbalsts ir visai ierobežots, to iespējams aplūkot klikšķinot šeit.

Attēls klikšķināms

Rūteris nodrošina diezgan labu apraides rādisu, 3 istabu, 70 kvadrātmetru dzīvoklī (602 sērijas māja), netradām nevienu vietu, kur nebūtu zonas. Jāpiemin arī stabilitāte, šajā gadījumā rūteris tika testēts kā mājās, tā arī birojā. Pirmajā gadījumā ar kabeli bija pieslēgti 2 televizori, savukārt bezvadu režīmā darbojās divi portatīvie datori, Apple AirPort Express mūzikas straumēšanai, 3 viedtālruņi, kā arī spēļu konsole, nedēļas laikā nemanījām nekādas aiztures rūtera darbībā, arī tādā gadījumā, ja vienā datorā tika lejupielādēti faili, savukārt otrs uz televizoru straumēja augstas izšķirtspējas video, kā arī citām ierīcēm tika sērfots tīmeklī. Tāpat arī birojā, pie reizē pieslēgtiem 9 WiFi klientiem viss darbojās bez problēmām.

Lietotāja interfeiss ir intuitīvs un būs saprotams arī ne tik ļoti pieredzējušiem lietotājiem.

Rūtera dizains ieturēts visai klasisks, melnā un pelēkā krāsā, tam ir 3 antenas, kā arī apakšā pieejami sienas stiprinājumi. Aizmugurē varam atrast vienu WAN, vienu USB un četrus LAN portus, kā arī ieslēgšanas/izslēgšanas, atiestatīšanas un WPS taustiņus.

TP-Link TL-WR2543ND būs laba izvēle, ja nepieciešams jaudīgs rūteris, kas atbalsts 5 gigahercu frekvenci, taču tāpat to iespējams darbināt arī 2.4 gigahercu frekvencē. Protams, varētu vēlēties vienlaicīgu abu frekvenču atbalstu, taču par 50 latiem, kāda ir šodien apskatītās ierīces aptuvenā cena, tas būtu par daudz prasīts.

Plašāku informāciju par TP-Link TL-WR2543ND iespējams iegūt ražotāja mājaslapā.

Saistītās tēmas: bezvadu internetsInternetsrūteritestitp-linkwifi

Izsaki savu viedokli