Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Premium klases elektroauto ražotājs Tesla ir laidis klajā jaunu papildinājumu Model S sērijas spēkratiem. Tie ir trīs “D” versijas automobiļi, kas apgādāti ar papildus elektromotoru, nodrošinot pilnpiedziņu.

“D” sērijas modeļi ir apgādāti ar diviem elektromotoriem – pa vienam uz katras ass. Šāds risinājums ne tikai nodrošina pilnpiedziņu, bet arī galvu reibinošu paātrinājumu. Tesla vadītājs Elons Musks norāda, ka, atšķirībā no iepriekšējiem pilnpiedziņas modeļiem, šie spēj pārvietot jaudu starp asīm vien dažu milisekunžu laikā. Tāpat modeļi ir spējīgi acumirklī pielāgot nepieciešamo griezes momentu.

Nav noslēpums, ka pilnpiedziņas spēkrati, ko darbina iekšdedzes dzinēji, parasti ir neekonomiskāki par priekšpiedziņas vai aizmugurējas piedziņas spēkratiem, taču Tesla jaunāko modeļu gadījumā situācija ir citādāka. Ņemot vērā, ka jaudas apjomu un sadalījumu iespējams kontrolēt vien dažu milisekunžu laikā, ir iespējams nodrošināt to, ka katrā auto darbības brīdī darbojas arī visaugstāko efektivitāti.

tesla model S

60D un 85D ir apgādāti ar diviem elektromotoriem, kas nodrošina kopējo jaudu 376 zirgspēku apmērā, bet griezes moments sasniedz 490 Nm. Rezultātā 60D modelis var sasniegt 100 km/h lielu ātrumu vien 5,7 sekundēs, savukārt akumulatori ļaus pieveikt līdz pat 360 kilometrus tālu distanci, ja pārvietošanās ātrums būs 105 km/h. Auto maksimālais ātrums ir 200 km/h.

Tikmēr 85D modelis, salīdzinot ar 60D versiju, līdz 100 km/h lielam ātrumam paātrināsies par pussekundi ātrāk, tā maksimālais ātrums būs par 50 km/h lielāks, bet maksimālā distance, ko iespējams veikt ar vienu uzlādes reizi, sasniegs pat 470 kilometrus.

Tiesa, flagmaņa statusu ieguvis P85D modelis, kura priekšējos riteņus piedzen 224 zirgspēku elektromotors, bet aizmugurējos – 476 zirgspēkus elektromotors. Rezultātā kopējā jauda sasniedz 700 zirgspēkus, bet griezes moments – 930 Nm.

Tas ļauj modelim 100 km/h lielu ātrumu sasniegt 3,2 sekundēs, bet ceturtdaļu jūdzes nobraukt 11,8 sekundēs. Ar vienu uzlādes reizi spēkrats spēs pieveikt 440 kilometrus, ja auto pārvietosies ar ātrumu 105 kilometri stundā.

Auto cena Eiropā sāksies no aptuveni 70 tūkstošiem eiro par lētāko modeli un sasniegs nepilnus 100 tūkstošus eiro par dārgāko modeli.

tesla model S 2.

Saistītās tēmas: elektromobīļitesla

Izsaki savu viedokli