Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Plānveidīgi attīstot tīklu un iegādājoties nepieciešamo frekvenču lietošanas tiesības, šogad “Tele2” ir izvirzījies līderpozīcijās, uzbūvējot 4G tīklu ar Latvijā plašāko pārklājumu. “Tele2” 4G tīkls ir pieejams jau 90% jeb 1,8 miljoniem iedzīvotāju pilsētās, pagastu centros, ciemos un lauku apdzīvotās teritorijās. Šogad vien “Tele2” ir investējis 7,7 miljonus eiro 4G tīklā.

“Esmu gandarīts, ka, attīstot 4G tīklu pārdomātāk un ātrāk nekā konkurenti, esam sasnieguši tehnoloģiskā līdera statusu un klientiem nodrošinām plašāko 4G tīkla pārklājumu. Mobilā interneta patēriņš Latvijā ir viens no straujāk augošajiem Eiropā pret iedzīvotāju skaitu, un mūsu dati liecina, ka arvien biežāk iedzīvotāji mobilo sakaru operatoru izvēlas, izvērtējot tieši mobilā interneta piedāvājumu. Plašākais pārklājums un tirgū izdevīgākie piedāvājumi nodrošina, ka “Tele2” ir iedzīvotāju pirmā izvēle mobilā interneta lietošanā,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Tele2” 4G mobilo internetu nodrošina 800, 1800 un 2600 megahercu (MHz) frekvencēs. 800MHz frekvence “Tele2” ļauj ap trīs reizes efektīvāk nodrošināt 4G tīklu mazāk apdzīvotās teritorijās, jo katra bāzes stacija sniedz būtiski plašāku signāla pārklājumu, savukārt blīvi apdzīvotos reģionos un pilsētās lielāku kapacitāti nodrošina 1800MHz un 2600MHz frekvences. Kopumā 4G nepieciešamo frekvenču lietošanas tiesību iegādei “Tele2” valstij ir samaksājis ap 2,5 miljonus eiro.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, LMT 4G tīklu nodrošina 77% iedzīvotāju (www.lmt.lv/lv/4g-interneta-iespejas), savukārt “Bite Latvija” – 71% iedzīvotāju (LETA, 20.10.2015).

Saistītās tēmas: mobilie sakarimobilo sakaru operatoritele2

Izsaki savu viedokli