Aktuāls

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

”Nintendo Switch” jau atkal pārdošanas apjomu ziņā pārspēj ”PS4” un ”Xbox One”

Aprīkojums

”Porsche” savu pirmo elektroauto atrādīs 2019. gadā

Automobiļi, moto transports

Tele2 AB grupa kopā ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivass (Taavi Rõivas) ir atklājusi jaunu 3000 kilometru optiskā tīkla maģistrāli, kas nodrošina lieljaudas datu pārraidi. Maģistrāle ir tiešais optisko šķiedru savienojums starp Baltijas valstīm un Centrāleiropu.

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: Šī lieljaudas datu pārraides sistēma ļauj mums droši raudzīties nākotnē uz aizvien pieaugošo mobilā interneta datu patēriņu, un būt pārliecinātiem, ka Tele2 klienti saņems lielisku mobilā interneta lietotāju pieredzi! Lielākā daļa satura, ko iedzīvotāji izvēlas internetā, ir izvietota tieši ārvalstu interneta vietnēs, un jaunā maģistrāle paver ātrāku datu pārraidi. Šī ir arī būtiska ziņa Tele2 biznesa klientiem – uzņēmumiem un valsts iestādēm – jo maģistrāle paver jaunas biznesa iespējas, vienlaikus nodrošinot lielāku datu drošību un kapacitāti. Potenciālie maģistrāles klienti ir arī pasaulē vadošās interneta kompānijas.

Maģistrāles trase izvietota uz augstsprieguma elektropārvades līnijām un daļēji uz gāzes vada, savukārt pārraides sistēmu galvenie mezgli atrodas Tallinā, Rīgā, Viļņā, Varšavā, Berlīnē un Frankfurtē. Maģistrāle nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 9,6 terabitiem sekundē. Tas nozīmē, ka, piemēram, maģistrāle vienas minūtes laikā var pārraidīt visu Tele2 klientu Latvijā mēneša laikā patērēto mobilā interneta (datu) apjomu, kā arī nodrošināt 118 miljonus tālruņa zvanus vienlaicīgi.

Maģistrāli uzbūvēja Tele2 uzņēmums Igaunijā. Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass: Valstij datu savienojumi ir tikpat būtiski kā transporta un enerģijas tīkli. Jo valstij ir vairāk ārējo savienojumu, jo labākas iespējas ir tās organizācijām un uzņēmumiem piedāvāt savus pakalpojumus Eiropā un pasaulē.

Tele2 AB grupas viceprezidents Centrāleiropā un Eirāzijā Niklas Sonkins (Niklas Sonkin): Tele2 AB grupai datu pārraide ir stratēģiski svarīga joma, jo gan iedzīvotāju un uzņēmumu, gan maģistrāļu datu patēriņš katru gadu palielinās vairākas reizes. Jaunā maģistrāle ir nozīmīga, jo savieno Tele2 AB grupas esošos interneta kanālus ar Eiropas interneta mezglu Frankfurtē.

Pašlaik Tele2 turpina attīstīt maģistrāli un būvē savienojumus Diseldorfā, Amsterdamā, Briselē, Parīzē un Helsinkos, kas kopumā paplašinās optiskā tīkla maģistrāli līdz pat 4500 kilometriem.

No kreisas_Tāvi Reivass_Argo Virkebau_Niklas Sonkins

Izsaki savu viedokli