Aktuāls

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Mobilo sakaru operators “Tele2” sadarbībā ar “Nokia Networks” ir pilnībā sagatavojis tīkla infrastruktūru, lai Latvijā varētu darboties eCall jeb eZvans, kas automātiski brīdinās glābšanas dienestus par ceļu satiksmes transportu negadījumu. eZvana sistēmai nepieciešamo tehnoloģiju ieviešanai sakaru tīkla infrastruktūrā “Tele2” ir investējis vairāk nekā 20 000 eiro, un “Tele2” ir pirmais mobilo sakaru operators Latvijā, kas ir gatavs eZvana nodrošināšanai.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs ir pārbaudījis un atzinis, ka “Tele2” ir gatavs eZvana nodrošināšanai, kā to pieprasa Eiropas Parlaments (EP) un Latvijas Elektronisko sakaru likums.

Infografika_ecall

“Mums rūp Latvijas iedzīvotāju drošība uz ceļiem, tāpēc savlaicīgi gatavojām sakaru tīkla infrastruktūru, lai eZvana ieviešana mūsu valstī noritētu pēc iespējas veiksmīgāk. Cilvēka dzīvības glābšanā izšķiroša var būt katra sekundes simtdaļa, un esmu pārliecināts, ka ar eZvana sistēmu glābšanas dienesti varēs būtiski ātrāk reaģēt uz ceļu satiksmes negadījumiem, tādējādi uzlabojot drošību uz Latvijas ceļiem un sekmējot dzīvību glābšanu,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Kā uzsver EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, Eiropas Savienībā ceļu satiksmes negadījumi 2014. gadā paņēma 25 700 dzīvību. Jaunā sistēma varētu samazināt šo skaitu par 10% gadā.

eZvans tiks nodrošināts ar mobilo sakaru tīklu palīdzību. “Tele2” ir Baltijā modernākais sakaru tīkls, kas piedāvā jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus, un “Tele2” sakaru tīkls strādā praktiski visā valsts teritorijā – “Tele2” ir 97% teritorijas pārklājums 2G tīklā un 91% pārklājums 3G tīklā, kā arī Latvijā plašākais 4G tīkla pārklājums.

Saskaņā ar EP lēmumu visās Eiropas Savienības (ES) valstīs no 2017.gada elektronisko sakaru komersantiem, kas nodrošina mobilo sakaru tīklu, ir jāierīko un jāuztur eZvana sekmīgai darbībai nepieciešamais tehniskais nodrošinājums, kā arī jānodrošina eZvana bezmaksas izsaukums. Tāpat saskaņā ar EP, no 2018. gada 31. marta visām jaunražotajām vieglajām automašīnām un mikroautobusiem jābūt aprīkotiem ar ES standartizētu negadījumu brīdinājuma sistēmu eZvans. Tā avārijas gadījumā automātiski informēs negadījumu centrāli 112, nosūtot datus par transportlīdzekļa veidu, izmantotās degvielas veidu, negadījuma laiku un vietu, kā arī pasažieru skaitu. Tas ļaus ātrāk pieņemt lēmumu par vajadzīgās glābšanas operācijas veidu un apjomu, ātrāk ierasties negadījuma vietā un glābt vairāk cilvēku dzīvības un mazināt ievainojumu smagumu.

Izsaki savu viedokli