Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mobilo sakaru operators “Tele2” ir sagatavojis sakaru tīklu, lai pavisam drīz – sākot ar jūliju – nodrošinātu 4G pakalpojumus jau 90% Latvijas iedzīvotāju.

““Tele2” klienti, kas ir puse Latvijas iedzīvotāju, jau pusotru gadu lieto “Tele2” 4G mobilo internetu Rīgā un tās apkārtnes novados, kā arī lielākajās pilsētās, atzinīgi novērtējot tā ātrumu. Mēs turpinājām būtiski ieguldīt un attīstīt 4G tīkla pārklājumu, būvējot jaunas bāzes stacijas, un priecājos, ka šobrīd esam gatavi nodrošināt jau 90% iedzīvotāju ar 4G tīklu – vien jāsagaida jūlijs, kad varēsim lietot 800 megahercu (MHz) frekvenci, kas ļaus mums piedāvāt 4G pakalpojumu arī plašās lauku teritorijās un mazapdzīvotās vietās,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Lai klientiem nodrošinātu lielisku mobilā interneta lietošanas pieredzi, esam ieguldījuši vairākus miljonus eiro plaša 4G tīkla izveidē,” piebilst V.Vancovičs.

“Tele2” ir uzbūvējis plašu 4G bāzes staciju tīklu visā valsts teritorijā un 90% iedzīvotāju pārklājumu varēs nodrošināt sākot ar jūliju, kad “Tele2” varēs izmantot SPRK rīkotā izsolē iegūtās 800 megahercu (MHz) frekvences pārraides tiesības. Patlaban “Tele2” 4G datu pārraidi nodrošina 1800 MHz un 2600 Mhz frekvencēs, kuras vislabāk der blīvi apdzīvotos reģionos, t.i., pilsētās. Savukārt 800 MHz frekvence katrai bāzes stacijai nodrošina lielākas teritorijas pārklājumu un ļaus “Tele2” piedāvāt 4G pakalpojumu arī lauku teritorijās un mazapdzīvotās vietās.

Izsaki savu viedokli